MEBLOTWORZENIE czyli dzieci same projektują meble!

Czy z pozoru zwykłe przedmioty, takie jak krzesło, ławka czy stół mogą raz na zawsze odmienić życie ludzi? Bohaterowie książki „Magiczne Drzewo” przekonali się, że jest to możliwe. Trójka dzieci właśnie dzięki cudownej mocy pewnego czerwonego krzesła odzyskuje miłość rodziców, pochłoniętych zarabianiem pieniędzy.

A jakimi meblami, przedmiotami otaczamy nasze dzieci, w domu, szkole czy na placu zabaw? Wiemy, w jakiej przestrzeni sami czujemy się dobrze i komfortowo. A czy pytamy o to nasze dzieci? Może warto je poprosić, żeby zaprojektowały swoje wymarzone meble? A okazać się może, że zwykła ławka w szkole albo niepozorne krzesło zachęcą je do twórczej pracy, pobudzą ich wyobraźnię lub po prostu sprawią, że z radością będą wracać do szkolnej sali czy innej wykreowanej przez nie przestrzeni.

Konkurs „Meblotworzenie, czyli dzieci same projektują meble!” ma charakter ogólnopolski i jest skierowany do dzieci i młodzieży do 13 roku życia. Jak to działa? Dziecko projektuje i rysuje wymarzony mebel, rodzic skanuje pracę wielkości A4 i wysyła na adres: konkurs@perpetuummobile.org.pl w terminach od 6-go lipca do 23-go sierpnia 2014 r. Młodzi projektanci mogą wykorzystywać różne techniki i sposoby wyrazu oraz korzystać z najnowszych aplikacji, jak i tradycyjnych technik plastycznych.

Spośród wszystkich nadesłanych prac jury, złożone z przedstawicieli Partnerów Konkursu, wybierze te najlepsze, które zostaną wyeksponowane 1 września 2014 r. podczas wystawy w Ogrodzie Szkoły Podstawowej PERPETUUM MOBILE, pozostałe zaś zostaną opublikowane na stronie internetowej. Nagrodą Główną w konkursie jest wyprodukowanie projektu i przekazanie go twórcy! Dodatkową nagrodą jest bon na zakupy w sklepie z polskim designem: sopolish.pl
Konkurs „Meblotworzenie, czyli dzieci same projektują meble!” zostanie zainaugurowany w dniu 6 lipca podczas bydgoskiego Otwartego Warsztatu Designu pt. „Dzieci same tworzą szkołę!”, trwającego od godz. 16.00 do 19.00 do udziału w którym zapraszamy nieodpłatnie wszystkich małych projektantów z Bydgoszczy i okolic! W ten właśnie sposób uruchomiona zostanie Przestrzeń Twórcza Niepublicznej Szkoły i Przedszkola Perpetuum Mobile przy ul. Chopina 28 w Bydgoszczy. Osoby zainteresowane dalszymi warsztatami w postaci Półkolonii z Designem mogą odwiedzać Szkołę w dniach 7-11 lipca ( od 9.00 do 16.30), po uprzednim dokonaniu zapisów. W programie: tworzenie mebli z drewna z odzysku (skrzynie – siedziska, półki na książki), konstruowanie mat do odpoczynku, budowa kanap z poduszek, tworzenie puf i siedzisk oraz pudełek do różnistych różności.

A co o projektowaniu mówią same dzieci?
Tymek, 7 lat: Jeśli jesteś smutny, kup drewno i piłę na paliwo. Potnij drewno piłą i zrób kotka żebyś nie był sam. I jeszcze kup gwoździe, to zrobisz też krzesło.

Organizator Konkursu: SZKOŁA PERPETUUM MOBILE

Informacje i regulamin nastronie.
Profil Facebook, na którym będą zamieszczane nadsyłane prace: Perpetuum Mobile – Szkoła Podstawowa

Otwarty Warsztat Designu: 6 lipca, godz.16.00 -19.00, ul. Chopina 28 w Bydgoszczy

 

Partnerzy Konkursu: SHOPA DESIGN THINKING WORKSPACE, MODO DESIGN, SOPOLISH.PL
Partnerzy medialni: LADNEBEBE.PL, DZIELNICARODZICA.PL, HEJTU.PL, MAMYWSIECI.PL

Kontakt dla mediów :

Jolanta Gawryłkiewicz, tel. +48 602 466347 info@fundacjakreatywnejedukacji.org


Nagrody

Nagroda główna: produkcja zwycięskiego projektu!

Dodatkowy bonus: bon na zakupy w sklepie z designem: www.sopolish.pl