Młoda Plastyka Bocheńska III

Przedstawiamy Państwu trzecią odsłonę serii wystaw poświęconych próbie całościowego ujęcia aktualnego dorobku plastyki bocheńskiej. Zainicjowano ją w maju 1945 roku Wystawą Plastyków Bocheńskich. Sześćdziesiąt lat później nawiązywała do niej Nowa Wystawa Plastyków Bocheńskich, zorganizowana w 2005 z okazji obchodzonego wtedy Roku Marcina Samlickiego.

Obecnie, w związku przypadającymi w tym roku: 120 rocznicą urodzin i 50 śmierci Franciszka Mollo, postanowiliśmy dokonać swoistego przeglądu Młodej Plastyki Bocheńskiej, a więc uzyskania możliwie pełnego obrazu możliwości twórczych środowiska.  Mollo był twórcą poszukującym, który swój talent rozwinął podczas studiów malarskich w krakowskiej ASP i jako stypendysta miasta Bochnia w Paryżu.

Mamy głęboką nadzieję, że na wystawę nadeślą swoje prace wszyscy czynni twórcy młodszego pokolenia z terenu powiatu bocheńskiego i okolic, a także ci, którzy mierzą się z nowymi wyzwaniami artystycznymi.  Wybrane przez organizatorów prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii „Strych Muzealny” i innych gościnnych przestrzeniach Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, Rynek 20. Pojawią się też w katalogu ekspozycji. Wernisaż wystawy planujemy na dzień 15 października 2017 roku.

Każdy z uczestników może zgłosić pięc prac z wymienionych poniżej kategorii: Malarstwo, grafika, rysunek, fotografia artystyczna, kaligrafia, animacja i sztuki audiowizualne, architektura, rzeźba, ornamentyka, wzornictwo przemysłowe, instalacje, scenografia, rzemiosło artystyczne, performance, lalkarstwo.

Najważniejszym sukcesem projektu będzie zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach. Zarazem wystawa stanowić będzie nie tylko wsparcie dla utalentowanych artystów,  ale też służyć promocji sztuki i poszerzaniu kręgów kulturowych.

Nasze cele:

  • promocja talentu artystów powiatu bocheńskiego i okolic
  • zachęcanie młodych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych do twórczej refleksji nad otaczającym światem i dialogu o wspólnych wartościach
  • poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego,
  • wspieranie postaw twórczych młodych ludzi,
  • kształtowanie postaw empatycznych i prospołecznościowych uczestników poprzez zorganizowanie wystawy prac.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja 2017 roku.
Aplikować można wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy.

Wszystkich aplikantów prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem. Zgłoszenia niezgodne z wymogami, nie będą uwzględniane.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu można kierować na adres: jan.flasza@muzeum.bochnia.pl
Pytania i problemy dotyczące strony technicznej przesyłania zgłoszeń prosimy kierować poprzez formularz kontaktowy,
z dopiskiem „Młoda Plastyka Bocheńska”.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony Organizatora: Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni .

Serdecznie zapraszamy i życzymy wszystkim powodzenia!

Organizator konkursu, Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni
oraz Internetowa Galeria Sztuki Artmakers.pl 


Nagrody

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni oraz opublikowane w katalogu ekspozycji.