Pechowa Trzynastka i Inne Zabobony – konkurs fotograficzny

Fundacja Wspieram oraz Akademia Fotografii zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, organizowanym w ramach 13. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”.

PECHOWA TRZYNASTKA I INNE ZABOBONY to tegoroczny temat konkursu. Celem jest uchwycenie różnych aspektów obecności przesądów w nowoczesności, spojrzenie na nie z nowej perspektywy.

Czy odruchowo łapiecie za guzik widząc kominiarza? Czujecie się nieprzyjemnie widząc przebiegłe czarne koty, złowrogie drabiny i stłuczone lustra? Nie pozostaje nam nic innego jak odpukać w niemalowane. Poigrajmy z losem, zabawmy się konwencją przesądów. Czekamy na prace, które ukażą nasze irracjonalne obawy, walkę z nimi czy też inne interpretacje tematu.

Regulamin: https://sputnikfestiwal.pl/2019/regulmin-foto-2019.pdf


Nagrody

I miejsce: 4 bloki zaawansowanego kursu fotografii, nagrody książkowe, zaproszenie na uroczyste otwarcie festiwalu, 4 pojedyncze zaproszenia na dowolny seans festiwalowy.

II miejsce: 2 bloki zaawansowanego kursu fotografii, nagrody książkowe, zaproszenie na uroczyste otwarcie festiwalu, 4 pojedyncze zaproszenia na dowolny seans festiwalowy.

III miejsce: 1 blok zaawansowanego kursu fotografii, nagrody książkowe, 4 pojedyncze zaproszenia na dowolny seans festiwalowy.

Wystawa pokonkursowa