#ReportażDziała: konkurs na projekt społeczny inspirowany reportażem

#ReportażDziała to nowy, ogólnopolski, interdyscyplinarny konkurs dla młodzieży w wieku 13-19 lat na projekt społeczny inspirowany reportażem.

Główne zadanie w konkursie to przeprowadzić projekt społeczny inspirowany reportażem. To Wy wybieracie inspiracje, tematykę, obszar i formę działania: może to być wydarzenia publiczne dla mieszkańców okolicy, projekt kulturalny, warsztaty dla seniorów z dzielnicy, nowa aplikacja internetowa, która przysłuży się społeczności i in.

1. Zgłaszacie się, przedstawiacie swój pomysł i reporterskie inspiracje

2. Realizujecie zamierzenia – niezależnie lub przy pomocy platformy Zwolnieni z teorii: partnera konkursu i organizatora Olimpiady Praktycznej

3. Wasze działania przedstawiacie w materiale dziennikarskim. Możecie napisać artykuł, nagrać podcast czy krótki materiał filmowy itp.

Zadaniem dodatkowym jest pokazanie Waszego projektu innym: opublikujcie zdjęcia z przygotowań i realizacji projektu, opatrując je hashtagiem #reportażdziała. 

Na stronie konkursu przedstawiamy polecane reportaże, wskazówki, od czego zacząć i jak dobrze przeprowadzić projekt czy skonstruować relację dziennikarską oraz pomysły na działania.

 

Więcej szczegółów oraz regulaminy na stronie internetowej. Dajcie się porwać i działajcie w dobrej sprawie 🙂

Organizatorem konkursu jest Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki przy wsparciu Centrum Edukacji Obywatelskiej, platformy edukacyjnej Zwolnieni z teorii, Leadership Center, Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej, Projektu Raj na Ziemi, Fundacji im. Ryszarda Kapuścińskiego – Herodot. 


Nagrody

Nagroda główna to profesjonalne warsztaty z zarządzania projektem oraz grywalizacji: metody wykorzystania mechaniki gier – i zwykłej frajdy – do motywowania ludzi.

Nagrodami w konkursie są również książki, zaproszenia na Warszawskie Targi Książki oraz spotkania z reportażystami.

Dodatkowo wszystkie relacje dziennikarskie zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu oraz na stronach Centrum Edukacji Obywatelskiej.