24.edycja konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2022”

Firma Geberit zaprasza studentów architektury i początkujących architektów do udziału w konkursie na zaprojektowanie toalety publicznej usytuowanej w otoczeniu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Ważne jest uwzględnienie kontekstu historycznego miejsca i prezentacja adaptacji tej strefy w zupełnie nowej odsłonie.

Konkurs „Projekt Łazienki 2022” od początku istnienia ma na celu zwrócenie uwagi na problematyczną kwestię toalet publicznych w Polsce. Przez prawie ćwierć wieku, dzięki partnerom, a także laureatom, nasz kraj wzbogacił się o miejsca potrzebne, funkcjonalne i estetyczne. W 2022 roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda specjalna w wysokości 5 000 PLN w nowej kategorii konkursowej „Projekt wnętrza łazienki”.

Udział w konkursie „Projekt Łazienki 2022” mogą wziąć studenci architektury oraz młodzi architekci. Ich zadaniem jest stworzenie koncepcji funkcjonalnego i uwzględniającego kontekst (rezydencja oraz ogrody królewskie) pawilonu przy Oranżerii Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, mieszczącego nowoczesną toaletę przeznaczoną dla zwiedzających. Warunkiem niezbędnym jest wykorzystanie w projekcie produktów marki Geberit i/lub KOŁO.

Równie istotne dla oceniających będzie dostosowanie pawilonu sanitarnego do specjalnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów czy opiekunów z małymi dziećmi. Kluczowym dla partnera, jak również Geberit, są zagadnienia ekologii. Wydarzeniu będą towarzyszyły akcje aktywizujące studentów, mieszkańców Wilanowa i wszystkich zainteresowanych, takie jak, warsztaty, spacery, debaty czy sprzątanie przestrzeni otaczających Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Regulamin www.konkurskolo.pl.


Nagrody

Pula nagród: 60 000 PLN