48 Hour Film Project Katowice

o 29.05.2015 roku można zgłaszać swoje drużyny, które nakręcą film w ciągu jednego weekendu i zawalczą o nagrody w tym bilet na festiwal filmowy Filmapalooza! W ramach konkursu odbędą się pokazy nakręconych filmów a 6 czerwca jury wyłoni laureatów! 48 Hour Film Project (48 HFP) można wspierać w ramach crowdfoundingowej zbiórki odbywającej się na wspieramkulture.pl a cała inicjatywa objęta jest patronatem Za Grolsch Kultury – fundatora m.in. nagrody publiczności.

Zadanie konkursowe polega na nakręceniu krótkiego (4-7 minuty) filmu w oparciu o podany rekwizyt, bohatera i linijkę dialogu oraz wylosowany gatunek. Informacje o obowiązkowych elementach filmu, ogłoszone będą 29.05.2015 w Kinie Kosmos (Katowice, ul. Sokolska 66).  Po 48 godzinach filmy muszą być gotowe i dostarczone 31.05.2015 do godziny 19.30 również do Kina Kosmos. Na zarejestrowane drużyny czekają bezpłatne warsztaty filmowe. Rejestracja drużyn odbywa się na stronie http://48hourfilm.com/pl/katowice/ i jest płatna:

·         Normalna rejestracja 180 PLN – do 19 maja włącznie (wtorek)

Późna rejestracja 210 PLN – do 29 maja włącznie (piątek)


Nagrody

Jury złożone z filmowców wybierze najlepsze produkcje aż w 13 kategoriach. Gala wręczenia nagród odbędzie się 6 czerwca w Kinie Kosmos. Zwycięska drużyna, oprócz nagród rzeczowych, poleci ze swoim dziełem na festiwal filmowy Filmapalooza do USA (lub europejskiej stolicy), gdzie ma szansę walczyć o tytuł najlepszego filmu, nagrodę pieniężną i możliwość pokazu podczas MFF w Cannes w 2016 roku w ramach Short Film Corner. Partner konkursu, platforma Za Grolsch Kultury przekazuje w ramach nagrody publiczności zapas Grolscha oraz wspiera laureatów.

Pomocne linki:

·         Strona konkursu: www.48hfppoland.pl

·         Rejestracja: www.48hourfilm.com/katowice/registernow/login.php

·        Wspieraj organizację 48HFP www.wspieramkulture.pl/projekt/913-48HFP-Wesprzyj-mlodych-filmowcow-w-zdobyciu-Hollywood