ART & DESIGN – konkurs dla młodych artystów

Wspólnie z Medusą Group oraz Studio Rygalik zapraszamy uczniów gimnazjów i liceów do wzięcia udziału w konkursie przeznaczonym dla kreatywnych, ciekawych świata, młodych artystów.

Konkurs organizujemy z myślą o uczniach, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z kierunkami artystycznymi. 

Sztuka jest ważnym elementem naszej szkoły. Chcemy edukować i wspierać młodych artystów. Przygotowujemy naszych uczniów do zdawania ezaminów maturalnych z przedmiotów takich jak Art czy Design w ramach programu matury brytyjskiej A-level. Nasi uczniowie, już na poziomie liceum mogą rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku arystycznym, doskonalą swoje umiejętności techniczne i intelektualne pod okiem najlepszych ekspertów z branży. Zapewniamy naszym uczniom doskonałe warunki do pracy, wsparcie merytoryczne oraz narzędzia, umożliwiające rozwój ich kreatywności, myślenia abstrakcyjnego, oraz techniki. Dzięki interdyspcyplinarnemu podejściu do nauczania przedmiotów humanistycznych moga spojrzeć na sztukę z różnych, czasami nowych dla nich, perspektyw. 

JURY

W skład Jury wchodzą współpracujący z nami, najlepsi polscy architekci, projektanci, artyści. Dla osób, które zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu zaplanowaliśmy udział w Warsztatach Kreatywnych, które zostaną poprowadzone przez nasze Jury. To niepowtarzalna szansa na pracę pod okiem cenionych ekspertów z branży, którzy nie tylko będą oceniali pracę uczestników, ale którzy również będą mogli podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją.

JURY:

Gosia Rygalik, Tomek Rygalik / Rygalik Studio

Przemo Łukasik, Łukasz Zagała / Medusa Group

Karolina Watras / Deputy Head, Akademeia High School

ZASADY:

Etap 1. Prześlij nam próbkę swoich prac, tzw. portfolio. Portfolio musi składać się min. z 5 prac wykonanych dowolną techniką o dowolnej tematyce, np. rysunek, obraz, fotografia, projekty graficzne i multimedialne, zdjęcia prac w przypadku projektów wielkoformatowych/instalacji. Opowiedz nam o swoim pomyśle, inspiracji, motywacji – prześlij opis przygotowanych prac w języku angielskim, tzw. Artistic Statement. Załącz skan lub zdjęcie swojego świadectwa szkolnego z 2015/2016 i wypełnił krótki formularz.

Etap 2. Przesłane zgłoszenia będą oceniane przez Jury. Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu wezmą udział w dwudniowych warsztatach kreatywnych pod kierunkiem naszego Jury! Na podstawie przeprowadzonych warsztatów, Jury wytypuje zwycięzców konkursu.

Link do konkursu www.akademeia.edu.pl/konkurs-artystyczny

NAGRODY:

Nagrodą główną w konkursie jest voucher na letni kurs w jednej z renomowanych uczelni artystycznych w Londynie. Zwycięzca konkursu otrzyma voucher na wybrany przez siebie kurs w dziedzinie Art/Design/Architecture w jednej z wybranych szkół:

1) Bartlett Summer School, przynależącej do University College London (kursy: Architecture) https://www.ucl.ac.uk/bartlett/architecture/programmes/short-courses/bartlett-summer-school

2) Central Saint Martins, przynależącej do University of the Arts London (kursy: Fine Arts)  http://www.arts.ac.uk/csm/courses/short-courses/

Nagrody dodatkowe to cztery miejsca na kursie: Art/Design/Architecture organizowanym przez STORE SUMMER SCHOOLS. Kurs odbędzie się w Warszawie, w dniach 7.08-20.08.2017. http://www.storeprojects.org/school/warsaw-summer-school-2017-preseveration-pavillion/ 

Oprócz tego, osoby zainteresowane mogą jednocześnie ubiegać się o całościowe bądź częściowe stypendium artystyczne w naszym liceum.


Nagrody