Art Moves 2019 – Konkurs Sztuki na Bilbordach

W tym roku artyści są zaproszeni do twórczej interpretacji hasła: Nadciągająca katastrofa czy szansa by uratować siebie i świat?

Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkurs ma charakter otwarty i może w nim wziąć udział każdy artysta zainteresowany sztuką na bilbordach. W szczególności skierowany jest on do artystów młodych, gdyż to oni najchętniej skłonni są mierzyć sięz nowymi tematami i nietypowymi sposobami prezentacji sztuki.

Czy świat wkrótce się skończy? Czy w niedługim czasie wymrze większość gatunków roślin i zwierząt na planecie? Czy nastąpi katastrofa ekologiczna? Czy większość ludzi będzie żyła w skrajnej biedzie, a świat pogrąży się w nieustających wojnach? Tego typu informacje zalewają nas każdego dnia – wywołują strach i paraliżują. Jak nie popaść w depresję i czarnowidztwo, a alarmujące dane potratować jako wyzwanie i poszukać kreatywnych rozwiązań? 

10 najlepszych prac zostanie pokazanych na bilbordach w trakcie Festiwalu Art Moves we wrześniu / październiku 2019 w Toruniu.

Regulamin: http://artmovesfestival.org/wp-content/uploads/2019/05/Regulamin-Art-Moves-2019.pdf


Nagrody

Główna Nagroda: 5 000 PLN