ARTE LAGUNA (WENECJA)

NOWE ZAMKNIĘCIE ZGŁOSZEŃ: 12 GRUDNIA 2015 ROKU

Główna wystawa zbiorowa odbędzie się w historycznym Arsenale Weneckim w marcu 2016 r.
W prestiżowych wnętrzach Arsenału w mieście na lagunie zostanie zaprezentowanych 30 dzieł malarskich, 30 rzeźb i instalacji, 30 dzieł sztuki fotograficznej, 10 filmów, 10 projektów sztuki środowiskowej, 5 występów wykonanych na żywo podczas ceremonii otwarcia wystawy

Finaliści kategorii sztuki wirtualnej i cyfrowej zostaną przedstawieni w Future Centre, weneckiej siedzibie Telecom Italia, będącej inkubatorem rozwoju nowych możliwości biznesowych dla telekomunikacji i nowych technologii. To idealne miejsce na ugoszczenie 5 prac z niniejszej kategorii: pięć sposobów na zrozumienie sztuki wirtualnej i cyfrowej dzięki komputerowi, tabletom, aplikacjom oraz urządzeniom.

Arte Laguna jest nie tylko konkursem, ale stanowi też świetną okazję do wystawienia swoich prac w Arsenale Weneckim, daje możliwość zdobycia wielu różnych nagród oraz rozwinięcia swojej kariery artystycznej, jak też pozwala dołączyć do międzynarodowego grona instytucji artystycznych oraz kreatywnych osób.

Główna nagroda: po 7 tys. euro w każdej z kategorii

Nagroda Arte Laguna jest międzynarodowym wyróżnieniem, mającym na celu promowanie Sztuki Współczesnej. Nagroda została uhonorowana medalem Prezydenta Republiki Włoskiej.

Więcej na stronie http://www.artelagunaprize.com/pl

 

 


Nagrody

Międzynarodowe jury wytypuje 120 finalistów do:
6 nagród pieniężnych w wysokości 7.000 euro każda
głównej wystawy zbiorowej w Arsenale Weneckim
4 wystaw w międzynarodowych galeriach sztuki
współpracy z różnymi firmami
pobytu w 7 Rezydencjach Sztuki
udziału w 3 międzynarodowych festiwalach 
publikacji w katalogu

 

Wybór nadesłanych prac należy do międzynarodowego jury składającego się z samych ekspertów:
dyrektorów muzeów 
kuratorów sztuki
krytyków sztuki