EKOczynni – konkursy dla młodzieży

Konkurs dla szkół EKO-PROJEKTY

Do konkursu zgłaszają się zespoły szkolne składające się z nauczyciela i grupy od 3 do 10 uczniów. Zespoły mogą zgłosić projekt związany z ochroną środowiska, który już realizują lub przygotować plan realizacji nowej inicjatywy. Przynajmniej cztery projekty otrzymają dofinansowania na wdrożenie. Zespoły mogą wnioskować o granty o wartości do 50 000 zł. Dodatkowo najlepsze szkoły otrzymają nagrody finansowe, a uczniowie praktyczne eko-zestawy.

Konkurs dla uczniów EKO-ART

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z zamiłowaniem do grafiki. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć plakat, który w oryginalny sposób ukaże ekologiczny problem, z którym mierzy się współczesny świat, lub zaproponuje jego rozwiązanie. Najlepsze prace zostaną wypromowane w przestrzeni publicznej największych polskich miast. Na autorów prac czekają nagrody.

Program jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Kultury oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Patronami programu są: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz School of Form. Patronat medialny sprawuje Polskie Radio. Organizatorem jest Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza.

Szczegóły: https://eko-czynni.pl


Nagrody

Pula nagród: 350 000 PLN