Go Creative. Biznes na Start

 

Odpal kreatywność i uruchom własny biznes!

Rusza kolejna edycja „Go Creative. Biznes na Start”!

 

Już wkrótce, 16 lutego br., rozpocznie się rekrutacja do kolejnej edycji konkursu „Go Creative. Biznes na Start” umożliwiającego osobom planującym założenie własnej firmy w obszarze branż kreatywnych wsparcie i łatwiejszy start. Dodatkowo, 17 lutego, organizator przedsięwzięcia, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, wszystkich chętnych do rozpoczęcia własnego biznesu zaprasza na „Speed date”, czyli bezpłatne, kilkuminutowe rozmowy z kilkoma ekspertami o planowanym pomyśle.

W tym roku odbędzie się 13 edycja konkursu dla kreatywnych „Biznes na Start”. Celem projektu jest propagowanie kreatywnej przedsiębiorczości oraz zapewnienie nowo zarejestrowanym przedsiębiorcom pomocy w wykorzystaniu dostępnych instrumentów wsparcia tak, by ułatwić im pokonanie barier utrudniających rozpoczęcie działalności i zminimalizować ryzyko w pierwszym roku jej prowadzenia.

Do konkursu może zgłosić się każdy, kto ma ciekawy pomysł na biznes.

– Kreatywność to bardzo szerokie pojęcie. Nagrody i wsparcie, które zapewnia „Go Creative. Biznes na Start”, przyciągnęły już zarówno twórców innowacyjnych programów, gier czy aplikacji, jak i artystów skoncentrowanych na połączeniu biznesu z realizowaną pasją, a także przedstawicieli zupełnie nowych pomysłów w danej branży, jak zwycięzca jednej z poprzednich edycji – firma Aeron Form – proponująca oryginalne, wysublimowane nagrobki – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. – Na etapie rekrutacji liczy się kreatywna koncepcja, ale równie ważne jest to, by móc ją przekuć w biznes.

Rekrutacja do konkursu rozpoczyna się od 16 lutego i potrwa do 9 marca. Po niej wyłonionych zostanie 40 najciekawszych pomysłów, których autorzy zaprezentują się przed jury zgromadzonym w STARTERZE. 20 z nich zakwalifikuje się do konkursu i przejdą etap preinkubacji, w ramach którego czeka ich cykl szkoleń biznesowych i konsultacji z mentorami i przedstawicielami różnych branż. Ci, którzy zdecydują się na rozpoczęcie swojej przygody z biznesem i zarejestrowanie głównej siedziby firmy w Gdańsku, wezmą udział w finale „Go Creative. Biznes na Start”, który odbędzie się w maju. Laureaci ostatniej rozgrywki konkursu przejdą do kolejnego etapu – inkubacji.

– Udział w projekcie pomógł mi połączyć pasję i moje marzenia o własnej firmie. Pomysł to jedno, przekucie go w biznes to sprawa dużo trudniejsza. Dzięki „Go Creative. Biznes na Start” otrzymałam pomoc na każdym etapie budowania firmy, począwszy od koncepcji, przez ułożenie biznesplanu, jak i jego właściwą realizację – wspomina Lucyna Draczyńska, jedna z laureatek poprzedniej edycji konkursu, dziś z powodzeniem rozwijająca swoją autorską markę Lucreative.

To jednak nie wszystko. Poza szkoleniami i warsztatami przewidzianymi dla uczestników konkursu STARTER zaprasza także do udziału w Speed date, czyli spotkaniach, które pomogą wszystkim zastanawiąjącym się jeszcze nad udziałem w projekcie ustalić potencjał planowanego biznesu.

– W tym roku dla osób, które jeszcze nie są pewne swojego pomysłu, proponujemy spotkania z mentorami i doradcami w ramach Speed date, czyli kilkuminutowych, indywidualnych rozmów z ekspertami, którzy umożliwią ocenę rentowności i założeń planowanego biznesu – mówi Kinga Kuczyńska. – Dodatkowo, w tym czasie, w STARTEROWYM Crazy Roomie, odbywać się będą także wystąpienia firm i osób kreatywnych, które opowiedzą o czynnikach osiągniętego przez nich sukcesu. Zapraszamy każdego, kto myśli o rozpoczęciu własnej działalności – bez ograniczeń.

By każdy rozważający udział w konkursie miał jeszcze możliwość skonsultowania swojego pomysłu z zaproszonymi doradcami, Speed date odbędą się dzień po rozpoczęciu rejestracji do „Go Creative”, tj. we wtorek, 17 lutego o godz. 17.00 w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Wśród ekspertów zasiadających przy stolikach pojawią się: Piotr Bucki, Iza Kielusiak, Krzysztof Rumpczick, Jan Wyrwiński oraz Jola Słoma i Mirosław Trymbulak.

Udział w Speed date jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony: www.biznesnastart.pl.

Projekt „Go Creative. Biznes na Start”, organizowany przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, obejmuje kompleksowe, aktywne wsparcie dla osób planujących założenie własnej firmy na terenie Gdańska w obszarze branż kreatywnych.

Na uczestników konkursu czeka cykl szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, doradztwo ze strony ekspertów i praktyków branży, przygotowanie do stworzenia modelu biznesowego swojej działalności oraz networking, wymiana idei i pomysłów – w sumie 80 godzin intensywnej pracy nad rozwojem pomysłów, dzięki którym będą mogły się one przerodzić w biznes!

Projekt trwa od lutego do lipca (okres preinkubacji) oraz od sierpnia do listopada (proces inkubacji). W maju ma miejsce wielki finał, podczas którego wyłonionych zostanie 5 zwycięskich firm, a zdobywca pierwszego miejsca otrzyma m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł na rozwój swojego biznesu, której sponsorem jest Grupa Energa. Pula wszystkich nagród wynosi ok. 60 tys. zł. Projekt jest finansowany ze środków Miasta Gdańska.

Więcej informacji: www.biznesnastart.pl.


Nagrody

Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł na rozwój swojego biznesu, której sponsorem jest Grupa Energa. Pula wszystkich nagród wynosi ok. 60 tys. zł. Projekt jest finansowany ze środków Miasta Gdańska.