Granice Wolności – konkurs graficzny

Po raz kolejny rusza konkurs graficzny na najciekawszą interpretację artystyczną hasła WOLNOŚĆ, tym razem w kontekście granicy pomiędzy wolnością słowa a hejtem.

Poszukując prac odważnych i nieszablonowych, będziemy starali się odpowiedzieć na pytania: Czy wolność to prawo do nienawiści? Czy  dzisiejsza sposobność do głośnego wyrażania poglądów na wszelkie tematy,  w tym również opinie personalne, powinna mieć jakieś granice? Czy mamy  prawo do przekraczania ich? Gdzie kończy się wolność słowa, a zaczyna  hejt? W końcu wolność to także poczucie, że żyjemy w państwie  prawdziwie sprawiedliwym, takim, które równo traktuje wszystkich  swoich obywateli, także w kontekście wypowiedzi, ale i wyznania czy  pochodzenia. Formułując powyższe pytania, zachęcamy do nadsyłania prac nowoczesnych i świeżych, w których na nowo odczytamy pojęcia takie jak: ksenofobia, szowinizm, tolerancja, różnorodność.

Konkurs ma charakter otwarty. CK AGORA do artystycznej interpretacji zachęca zarówno amatorów, jak i profesjonalistów powyżej 16 roku życia, zajmujących się  projektowaniem grafiki cyfrowej i warsztatowej.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie do 3 prac  (mogą to być zarówno prace pojedyncze lub cykle prac).

Strona konkursowa: https://www.ckagora.pl/granice-wolnosci-konkurs-graficzny/


Nagrody

I Nagroda: 1 500 PLN
II Nagroda: 1 000 PLN
III Nagroda: 500 PLN
Wystawa pokonkursowa