Infekcja – open call

Ogólnopolski magazyn promujący młodą sztukę WCZASY zaprasza do nadsyłania prac do 7 numeru
Open Call: hasło „INFEKCJA”

Czekamy na wszelkie przejawy kreacji: rysunek, malarstwo, komiks, ilustracje, projektowanie, design, dokumentacje działań przestrzennych, performatywnych, wideo, dźwięk, a także teksty.

ADRES: wczasymag@gmail.com 
TERMIN: 15.02.2017

Tekst inspirujący do działań:

INFEKCJA
Jesteś zarażony, zainfekowany. Czujesz, jak przepływ twojej krwi się zmienia. Pulsuje. Czujesz zmianę tętna, czujesz krople potu na czole. Twoje serce bije szybciej, twój mózg ulega i kapituluje. Wszystkie wydzieliny zostały już przejęte. Niczym dżuma rozpełza się i panoszy, a Ty rozkładasz niewinnie ręce. Umywasz ręce. Grozi Ci izolacja, odcięcie, odejście. Być może z tego wyjdziesz. Może tak już zostanie. To zależy, od Twoich dalszych poczynań. Jest szansa, że wcale nie. Czy zarażasz innych? Czy rozprzestrzeniasz wirus/bakterię/substancję. Czy zachowujesz je dla siebie i siedzisz zaszczuty pilnując swojej tajemnicy, jakby była czymś najcenniejszym. Najważniejszym niemal skarbem, wartym tyle co ty. Wychodzisz i reagujesz. Zarażasz innych. Dzielisz się. Infekujesz. Koncepcyjnie i materialnie. Infekujesz ludzi, którzy zaczynają myśleć tak jak ty. Ich tętno też się zmienia. Ich oddech przyspiesza. Oczy błyszczą. Zaczyna się dziać. Zaczyna się zmiana. Czy zmiana może być odwracalna? Czy proces, który zachodzi zostawia swój ślad, choćby efemeryczny, nienamacalny, ale zawsze. Gdzieś. Gdziekolwiek. Wychodzisz w miasto. Infekujesz miasto. Zmieniasz jego strukturę, Ty i Twoja grupa. Razem. Osobno. Zmieniasz. Masz realny wpływ na innych. Na siebie. Infekujesz, czy czekasz biernie, aż infekcja dopadnie Ciebie? Spotykasz się z aprobatą. Spotykasz się z odrzuceniem. Inne, wykluczone, obce, zainfekowane. Czy odmiennością możesz się zarazić? Czy możesz zarazić nią innych? Skąd bierze się lęk przed innym i jakie są jego skutki? Przyczyny i skutki. Niekończące się ciągi zdarzeń, na które mamy wpływ, lub go nie mamy. Jedno przeradza się w drugie. Jedno wynika z drugiego. Infekowanie jak zawłaszczanie. Bez zgody podmiotu, narzucanie jej innej roli, obarczanie, naznaczanie. Infekcja się panoszy. Pełznie do Ciebie. Reagujesz?

 

https://www.facebook.com/events/1787510304908137/


Nagrody

Nagrodą jest publikacja pracy, opisu i biografii na łamach ogólnopolskiego magazynu, egzemplarze autorskie, dożywotnia sława $$$, promocja artysty/artystki w mediach społecznościowych