infoShare Startup Contest

                                                                     Kreatywni startupowcy skonfrontują swoje pomysły

na infoShare Startup Contest

Kreatywność kojarzona jest z pokonywaniem granic, tworzeniem nowych rozwiązań, jakości i funkcjonalności. Te właśnie cechy w swoich projektach uwypuklą przedsiębiorcy, którzy już wkrótce spotkają się w konkursie Startup Contest organizowanym na infoShare Startup Zone przez gdański Inkubator STARTER. Oprócz znaczących środków na rozwój pomysłu – 20 000 euro w gotówce, nagrody ufundowanej dla zwycięzcy Startup Contest przez Prezydenta Miasta Gdańska, i w sumie pula aż 1 000 000 euro od inwestorów gotowych wesprzeć najciekawszepomysły – nagrodą dla najlepszego polskiego startupu jest gwarantowane miejsce w rywalizacji o tytuł najbardziej kreatywnej firmy na świecie na międzynarodowych finałach Creative Business Cup 2015 w Kopenhadze. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są tylko do 4 maja.

W tym roku największa w środkowej Europie konferencja Tech & New Media ze strefą dla startupów napędzaną przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER przyciąga kreatywne pomysły nagrodą w postaci gwarantowanego miejsca w międzynarodowym finale Creative Business Cup, konkursu organizowanego od 3 lat przez Danię i gromadzącego ponad 60 krajów, z których projekty stają do rywalizacji o tytuł najlepszego kreatywnego przedsiębiorcy.

– STARTER, jako organizator zarówno infoShare Startup Contest, jak i Creative Business Cup na szczeblu krajowym, zdecydował się w tym roku na połączenie dwóch konkursów, które torują rozpoczynającym swoją przygodę z biznesem drogę do międzynarodowych kontaktów i uznania. Dzięki udziałowi w Startup Contest powered by STARTER walczący o tytuł najlepszej kreatywnej firmy na świecie mają szansę na wsparcie pieniężne, a nawet pozyskanie inwestycji na rozwój swojego projektu – mówi Agnieszka Meller z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

 

Jest o co walczyć. Nagrodą główną w Startup Contest powered by STARTER jest 20 000 euro w gotówce. Oprócz tego, dołączający do infoShare inwestorzy, oferują w sumie aż 1 000 000 euro w formie inwestycji na rozwój i wsparcie najlepszych pomysłów. Ale to nie wszystko. W ramach konkursu półfinaliści odbywają serie spotkań z mentorami, którzy weryfikują pomysł pod kątem biznesplanu, rentowności i szans na światowy sukces, a także pomagają się przygotować do prezentacji na wielkiej scenie Festiwalu.

– Program tegorocznego festiwalu infoShare, pula nagród i wachlarz towarzyszących atrakcji są naprawdę ogromne. Dodajmy, że półfinalistom Startup Contest zapewniamy miejsce w strefie wystawienniczej Expo, gdzie będą mieć kolejną szansę na zdobycie zainteresowania inwestorów i rozmowy o współpracy, pozyskanie kontaktów oraz opinii gości infoShare z całego świata! – mówi Agnieszka Meller.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Na pytanie, czy warto, najlepszą odpowiedź dają ubiegłoroczni zwycięzcy obu konkursów, które w 2014 organizowane były oddzielnie. Wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość w edukacji, gdańska firma CTAdventure z siedzibą w STARTERZE – dziś najbardziej kreatywni przedsiębiorcy – światową karierę rozpoczęła właśnie od udziału w Startup Contest, gdzie oprócz nagrody głównej, zdobyła również uznanie publiczności. Kolejnym konkursem, do którego przystąpił startup, był Creative Business Cup na poziomie krajowym. I znów sukces! Po wygranej w Polsce pojechali na podbój Kopenhagi, gdzie w finale Creative Business Cup pokonali ponad 60 kreatywnych pomysłów z całego świata!

– Szczerze polecam udział w tego typu przedsięwzięciach – po pierwsze dlatego, że dają możliwość weryfikacji pomysłu i informację zwrotną nie tylko od osoby z zewnątrz, ale i eksperta w danej branży. Po drugie – infoShare Startup Zone powered by STARTER to możliwość globalnego networkingu oraz międzynarodowe jury i goście, którzy chętnie udzielają rad i wchodzą w rolę mentorów. Naprawdę warto! – mówi Mateusz Marmołowski, współtwórca CTAdventure.

W Startup Contest powered by STARTER mogą wziąć udział pomysły znajdujące się we wczesnej fazie realizacji, ale posiadające już co najmniej wersję demo swojego produktu. Zgłoszenia firm kreatywnych można dokonywać poprzez stronę www.infoshare.pl/startup-zone tylko do 4 maja. Zwycięzców poznamy podczas ostatniego dnia konferencji infoShare, 12 czerwca br.

 

infoShare Startup Zone to stworzona przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER specjalna strefa dedykowana innowacyjnym przedsiębiorcom, którzy mają już pomysł na swój biznes. Głównym elementem strefy, obok Expo i Startupowej Sceny, jest konkurs Startup Contest, którego ubiegłorocznym zwycięzcą jest firma CTAdventure, późniejszy laureat Creative Business Cup 2014. Rejestracja zgłoszeń do Startup Contest potrwa do 4 maja.

Więcej informacji: www.infoshare.pl/startup-zone/.

Kontakt prasowy:

Personal PR

Alicja Woźniak

alicja.wozniak@personal-pr.pl

tel. 600 970 772