JURECKI – KOWALSTWO / IDENTYFIKACJA

Klient

JURECKI – KOWALSTWO ARTYSTYCZNE – http://wyroby-kute.pl

Nagroda

2 000zł netto

Projekt

Projekt polega na zaprojektowaniu identyfikacji firmy JURECKI – KOWALSTWO

W skład identyfikacji wchodzi

  1. Nowy logotyp

  2. Materiały reklamowe
    – wizytówki 
    – folder reklamowy – szablon z miejscem na zdjęcia: lampy / grille / altany / bramy / balustrady / ogrodzenia

  3. Projekt strony na facebook (header)

  4. Papier firmowy

Całkowity rebranding firmy, obejmujący nową identyfikację, komunikację. Punktem wyjścia jest dla nas obecna strona wyroby-kute.pl na której firma zbudowała swoją podstawową rozpoznawalność. Obecnie w celu poszerzenia zasięgu, oferty i skuteczności marketingowej potrzebne jest nowy, nowoczesny ale nastawiony na tradycję i jakość wykonania wizerunek. Nazwa JURECKI będzie występowała nie tylko na polskiej stronie ale również będzie istniała na stronach w innych językach. Zmieniał się będzie tylko człon z polskiego KOWALSTWO – Na przykład na niemieckiej stronie będzie to JURECKI – SCHMIEDENKUNST

Core target: Klasa średnia i wyższa – bez wyraźnej dominacji jednej płci. Najczęściej spotykany wiek tej grupy to: 30+, wykształcenie wyższe. Szeroki target: osoby o zarobkach średnie+, wykształceni, wolne zawody, wyższe stanowiska, zainteresowani tradycyjnymi trwałymi wyrobami.

Dotychczas firma pozycjonowała się (głównie) jako producent elementów kutych i wykonawca kutych bram balustrad itp. Obecnie chcemy sprofilować się również na wyroby luksusowe, kute lampy, altany, ogrody zimowe, balustrady itp. Obecny rebranding ma na celu zbudowanie wizerunku firmy z wieloletnim doświadczeniem (istniejemy na rynku 20 lat) która za priorytet stawia sobie satysfakcję klienta, jakość wykonania, trwałość, długowieczność.  a po drugie: sygnalizującego stworzenie większej, poważniejszej firmy. Krótko mówiąc, chcemy nowym wizerunkiem przenieść odbiór firmy z obecnego poziomu, kojarzącego się z niewielką działalnością na poziom biznesowy (ale nie korporacyjny, chcemy być postrzegani jako kilkunasto osobowa firma).

ZAŁOŻENIA KREATYWNE

LOGO: Bezapelacyjne, najważniejsze wykluczenie: logo nie może być nudne. Odbiór emocjonalny: Chcemy aby w logotypie znalazł się smok. Pogodny, sympatyczny wizerunek, trochę na luzie, jednak mocny i przede wszystkim z przywiązaniem do szczegółów i detali – Logo musi sprawiać wrażenie misternie zaprojektowanego i wykonanego.

Słownictwo w puli skojarzeniowej: trwałość, jakość, długowieczność

Logo powinno nadawać się do grawerowania laserowego. Dlatego potrzebna będzie wersja dwukolorowa. Czerń i biel.

Logo w rozumieniu emocjonalnym odzwierciedlać powinno ideologię firmy:

Kowalstwo Jurecki daje klientom takie korzyści: Jakość wykonania, trwałość, artyzm,  przywiązanie do detali i tradycji. Sprzedajemy po prostu dobre usługi i produkty, których nie znajdzie się w markecie budowlanym. Dzięki profesjonalnemu podejściu klienci oszczędzają czas i mogą spać spokojnie.

ZALOZENIA TECHNICZNE

Uważamy że logo powinno składać się z dwóch elementów – znaku i nazwy (JURECKI – KOWALSTWO). Znak funkcjonować będzie jako osobna ikona, pojawiająca się np. jako miniatura w fawicon strony, czy jako awatar w sieciach społecznościowych. Chcielibyśmy zobaczyć oryginalną typografię i łączenie znaku. W efekcie, w trzech propozycjach poprosimy, aby dwie posiadały prowadzący element graficzny znajdujący się poza obszarem napisu. W przypadku trzeciej propozycji, znak/element graficzny może stać się częścią napisu np. jako fragment którejś z liter. W uzasadnionych przypadkach, gdy zobaczymy genialne pomysły – proporcje te mogą ulec odwróceniu, tzn w 2 przypadkach znak może spajać się z literą napisu, a tylko w 1 z nich musi być elementem mieszczącym się poza obszarem napisu.  


Nagrody

2000zł netto dla wybranego projektu.