Kameralne Lato 2020 – konkurs filmowy

Ruszył nabór filmów do konkursów 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. Filmy krótkometrażowe można zgłaszać do dwóch sekcji konkursowych: Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK.

Festiwal Kameralne Lato od 13 lat stawia na promocję młodego polskiego kina i kształtowanie dobrych wzorców społecznych, poprzez zachęcanie do uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze filmowej. Organizatorzy prezentują starannie wyselekcjonowane krótkie metraże, których twórcy chcą włączyć się swoim filmem w dyskusję o problemach współczesnego świata. 

Do konkursu głównego twórcy mogą zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie więcej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2019 roku. Autorami filmów mogą być zawodowi filmowcy, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz artyści tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej. 

Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK to z kolei miejsce dla filmów nieoczywistych, szalonych i eksperymentalnych. Filmów, które wykraczają poza “gatunkowe szuflady”.  Do tego konkursu każdy może zgłosić swój film. Jedynym ograniczeniem jest czas jego trwania – nie może być dłuższy niż 15 minut.

Regulamin konkursu głównego: http://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2020_regulamin_konkurs_glowny.pdf

Regulamin konkursu HYDE PARK: http://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2020_regulamin_konkurs_hyde_park.pdf


Nagrody

Nagroda główna w Konkursie: ZŁOTY ŁUCZNIK – Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10 000 PLN.