KONKURS AKCJA PÓŁKA

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu ogłasza Konkurs na projekt półki na książki.

____________________________________ 

Celem akcji jest promocja i upowszechnianie czytelnictwa, a także zwrócenie uwagi i odpowiedź na problem dostępności i zainteresowania wydawnictwami o sztuce. Konkurs polega na opracowaniu projektu półki na książki, przeznaczonej do prezentowania wydawnictw GSW poza przestrzenią galerii.

Ma to być półka „nomad”, „tułacz”, „wędrowiec” – półka, którą łatwo jest przenosić, demontować i rekonstruować. Wyzwaniem jest zaprojektowanie takiej półki, która będzie współgrać z wnętrzami o różnym charakterze, która nie będzie przeszkadzać, a jednocześnie pozostanie zauważalna. Organizatorom zależy na oryginalnych, ciekawych projektach, które swoją formą będą zwracać uwagę na ideę funkcjonalnego, a zarazem estetycznego projektowania.

 

Konkurs skierowany jest do profesjonalnych projektantów, studentów i absolwentów kierunków artystycznych, a także amatorów.

 

Jury Konkursu wyłoni najlepszy projekt, który następnie zostanie zrealizowany i udostępniony w instytucjach i lokalach na terenie miasta Opola, takich jak urzędy, muzea, uczelnie, placówki zdrowia, biblioteki, kawiarnie.

 ______________________________________________________________

 

Pod ocenę będą brane:

      –   oryginalność

      –   funkcjonalność projektu, przy uwzględnieniu późniejszej ekspozycji półki (instytucje i lokale)

      –   zgodność projektu względem wytycznych zamieszczonych w regulaminie konkursu

______________________________________________________________ 

Zgłoszenia nalezy przesyłać na adres e-mail: info@galeriaopole.pl z dopiskiem “AKCJA PÓŁKA” w tytule wiadomości. Większe pliki można przetransferować za pomocą portali takich jak np. www.wetransfer.com. Prawidłowo złożona aplikacja zostanie potwierdzona mailem.

 

Formularz aplikacyjny dla uczestników i regulamin konkursu do pobrania na stronie: http://www.galeriaopole.pl/pl/konkurs-akcja-polka 

 

Kuratorką projektu jest Magda Wolnicka.

 

wydarzenie  facebook – https://www.facebook.com/events/448116035346120/ 

________________________________________________

________________________________________________

________________________________________________

_________________________________________ _______

 

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W PROJEKCIE JEST ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM KONKURSU „AKCJA PÓŁKA”.


Nagrody

Nagrody:

Nagroda główna – 1000,00 złotych i realizacja projektu

Miejsca II, III – zestaw wydawnictw o sztuce 

Dodatkowo, wybrane projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w  organizowanej przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu w ramach Śląskiego Czerwca Projektowego.