Konkurs artystyczny

Konkurs organizujemy z myślą o uczniach w wieku 14-16 lat, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z kierunkami artystycznymi.

Sztuka jest ważnym elementem naszej szkoły. Chcemy edukować i wspierać młodych artystów. Z tego powodu, obecna edycja jest drugiem tego rodzaju wydarzeniem w naszej szkole.

ZASADY

ETAP 1

Prześlij nam próbkę swoich prac, tzw. portfolio. Portfolio musi składać się min. z 5 prac wykonanych dowolną techniką o dowolnej tematyce, np. rysunek, obraz, fotografia, projekty graficzne i multimedialne, zdjęcia prac w przypadku projektów wielkoformatowych lub instalacji. Opowiedz nam o swoim pomyśle, inspiracji, motywacji – prześlij opis przygotowanych prac w języku angielskim, tzw. Artistic Statement. Załącz skan lub zdjęcie swojego świadectwa szkolnego z 2016/2017 i wypełnij krótki formularz.

ETAP 2

Przesłane zgłoszenia będą oceniane przez Jury. Do drugiego etapu przejdzie 40 osób, które wezmą udział w dwudniowych Warsztatach Kreatywnych pod okiem Jury.

ETAP 3

Na podstawie przeprowadzonych Warsztatów, Jury wytypuje 20 finalistów, którzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w ostatnim etapie konkursu, tj Weekendzie Diagnostycznym.

JURY

W skład Jury wchodzą współpracujący z nami, najlepsi architekci, projektanci, artyści. Dla osób, które zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu zaplanowaliśmy udział w Warsztatach Kreatywnych, które zostaną poprowadzone przez nasze Jury.

To niepowtarzalna szansa na pracę pod okiem cenionych ekspertów z branży, którzy nie tylko będą oceniali pracę uczestników, ale którzy również będą mogli podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją.

 • Gosia Rygalik, Rygalik Studio
 • Tomek Rygalik, Rygalik Studio
 • Kevin Green, STORE
 • Przemo Łukasik, Medusa Group
 • Łukasz Zagała, Medusa Group
 • Karolina Watras, Akademeia High School

 

HARMONOGRAM

 • do 10.12.2017 do godz. 23:59 – przyjmowanie zgłoszeń (etap 1)
 • 03.01.2018 – poinformowanie uczestników o decyzji Jury oraz publikacja listy osób zakwalifikowanych do etapu 2
 • 13.01 – 14.01.2018 – dwudniowe Warsztaty pod kierunkiem naszego Jury (etap 2)
 • 05.02.2018 – poinformowanie uczestników o decyzji Jury oraz publikacja listy osób zakwalifikowanych do etapu 3
 • 17.02 – 18.02.2018 – Weekend Diagnostyczny (etap 3)
 • 05.03.2018 – opublikowanie wyników konkursu

 


Nagrody

NAGRODY

1. STYPENDIUM ARTYSTYCZNE W AKADEMEIA HIGH SCHOOL

Stypendium uwzględnia całościowe bądź częściowe zwolenienie z opłat za naukę w Akademeia High School. Przygotowujemy naszych uczniów do zdawania egzaminów maturalnych z przedmiotów takich jak History of Art, Art czy Design w ramach programu matury brytyjskiej A-level. Zapewniamy naszym uczniom doskonałe warunki do pracy, wsparcie merytoryczne oraz narzędzia, umożliwiające rozwój ich kreatywności, myślenia abstrakcyjnego, oraz techniki. Dzięki interdyspcyplinarnemu podejściu do nauczania przedmiotów humanistycznych moga spojrzeć na sztukę z różnych, czasami nowych dla nich, perspektyw.

2. LETNI KURS W THE BARTLETT SCHOOL OF ARCHITECTURE LUB W CENTRAL SAINT MARTINS

The Bartlett School of Architecture to renomowana uczelnia o profilu architektonicznym przynależąca do University College London (UCL). Oferuje szerokie spectrum kursów, realizowanych w ramach swojego autorskiego programu Bartlett Summer School. Zajęcia odbywają się w kampusie UCL, w postaci dwutygodniowych kursów w okresie wakacji. Więcej informacji: The Bartlett School of Architecture Central Saint Martins to idealne miejsce dla przyszłych artystów oraz designerów. Przynależy do University of Arts London. Posiada najmocniej zróżnicową ofertę kursów letnich uwzględniających dziedziny takie jak Fine Arts, Product Design, Fashion making and pattern cutting czy Textiles and Materials. Więcej informacji: Central Saint Martins

3. UDZIAŁ W AKADEMEIA SUMMER SCHOOL

Akademeia Summer School to tygodniowy kurs, który odbędzie sie w naszej szkole w lipcu 2018. Zajęcia będą miały zróżnicowany charakter, w zależności od umiejętności i zainteresowań uczestników. Zajęcia w postaci bloków tematycznych, zogniskowanych wokół danego projektu bądź zagadnienia będą prowadzone przez naszych nauczycieli, specjalistów w swoich dziedzinach, pasjonatów, którzy w ciekawy i inspirujący sposób potrafią uczyć i przekazywać wiedzę.