Konkurs artystyczny SZACHY DOLNOŚLĄSKIE

Organizatorami Konkursu są Młodzieżowy Dom Kultury Fabryczna oraz Dolnośląski Związek Szachowy.  

W dobie dominującego zainteresowania dzieci i młodzieży technologiami elektronicznymi warto wspierać tradycyjne dyscypliny sportowe, jakimi są szachy. Sekcje szachowe funkcjonują w każdej niemal placówce kulturalno-oświatowej i to właśnie im dedykujemy ten konkurs. Kierujemy go do dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska. Dzięki wykorzystaniu symboli z całego regionu i otwartemu charakterowi konkursu liczymy na wiele oryginalnych prac.

UCZESTNICY: Dzieci i młodzież z dolnośląskich placówek oświatowych. WARUNKI KONKURSU: Technika dowolna, może to być rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, instalacja artystyczna, komiks, ilustracja zrobiona w programie graficznym, fotografia, fotomontaż, kolaż, ale również film nagrany na smartfonie czy zmontowany w prostej aplikacji. Jedynym ograniczeniem jest konieczność udokumentowania pracy za pomocą fotografii w dobrej rozdzielczości 300 dpi,(format: jpg. pgn.), dzięki której można będzie taką fotografię wydrukować na większym formacie lub też poprzez nagranie filmu w poprawnej jakości w formacie mp4.

Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych: 1. Dzieci w wieku 7– 9 lat 2. Dzieci w wieku 10-13 lat 3. Dzieci w wieku 14 – 16 lat 4. Młodzież w wieku 17 – 25 lat.

Dokumenty do konkursu: www.mdk.wroc.pl/konkursy


Nagrody

Nagrody rzeczowe
Dyplomy