Konkurs błyskawiczny „Przepis na Halloween”

Jak co roku Niepoważny Portal Okołoliteracki „Herbatka u Heleny” zaprasza wszystkich do konkursu literackiego… z przeszkodami. Motto tej edycji brzmi:

ŻŁOPIĘ ZŁO


Waszym zadaniem będzie skomponowanie nawiązującego do tematu tekstu grozy z podanych składników. Forma dowolna (może być zarówno opowiadanie jak i wiersz), limit znaków to 5000 (ze spacjami, około 3 strony) z tolerancją do 500. Opowiadanie musi być premierowe, czyli nigdzie wcześniej nie publikowane.

W swoim utworze musicie zamieścić po jednym elemencie z każdej z czterech podanych niżej grup:

Bohater:
1. Polityk
2. Haker
3. Pilot
4. Oszust
5. Wdowa

Przeciwnik:
1. Dybuk
2. Król olch
3. Rokurokubi
4. Kobold
5. Wodnik

Miejsce
1. Bank
2. Ranczo
3. Browar
4. Plan filmowy
5. Rynek miejski

Rekwizyt:
1. Pędzel
2. Zioła
3. Śnieg
4. Truskawki
5. Zaproszenie

W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu „Herbatka u Heleny”. Zgłosić można jeden utwór.Tekst należy wysłać na PW Heleny Chaos do godziny 6.00 31.10.2015 r. Zastrzegamy sobie prawo niedopuszczenia do konkursu tekstu, który nie będzie spełniał wszystkich wymienionych powyżej warunków.


Nagrody

Zwycięzca zostanie wybrany drogą ogólnego głosowania, w przypadku remisu obowiązuje dogrywka. Pierwsze miejsce zostanie nagrodzone, a jakże, herbatkowym „złym kubeczkiem” w wybranej przez zwycięzcę wariacji (kawa, herbata, kakao) oraz dowolnie wybraną pozycją książkową z naszego kącika nagród.