KONKURS JAPOŃSKIE KADRY 2015

KONKURS JAPOŃSKIE KADRY 2015 – W STYLU MANGA

Agencja Lucky Monday PR&Events, pomysłodawca i organizator ogólnopolskiego konkursu foto-graficznego Japońskie Kadry, rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń w ramach II edycji tego projektu. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy, będącej fotografią przetworzoną cyfrowo, nawiązującej do symboli, historii i kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Dodatkowo, w tegorocznej edycji pojawia się nowa kategoria specjalna: W  stylu Manga. Pula nagród w konkursie wynosi ponad 18.000 zł. Prace można nadsyłać w terminie od 15 czerwca do 30 września br. Udział w Japońskich Kadrach jest bezpłatny.

Konkurs kierowany jest do osób pasjonujących się fotografią i grafiką cyfrową, zarówno  amatorów jak i profesjonalistów, zainspirowanych sztuką Dalekiego Wschodu. Istnieje również możliwość przygotowania pracy w ramach kategorii specjalnej „W stylu Manga”. Może to być formuła fotograficznego minikomiksu, fotokolaż, lub zdjęcie nawiązujące stylistyką do formuły Manga. Można sięgnąć do źródeł, inspirując się tradycyjnymi rycinami japońskimi, albo wręcz odwrotnie stworzyć pracę czerpiącą z elementów fantastyki i mecha manga.  Jednak i w tej kategorii zasada pozostaje ta sama – powinna być to fotografia przetworzona cyfrowo!

Udział w konkursie jest bezpłatny. Oficjalne wręczenie nagród, tak jak w roku ubiegłym, będzie miało miejsce 23 października br. w Krakowie  podczas Forum Nowych Japońskich Technologii.

Organizatorem Konkursu jest agencja Lucky Monday PR&Events (www.luckymonday.pl)

Patronami medialnymi przedsięwzięcia są: magazyn Torii oraz portale: swiatobrazu.pl, fotomaniak.pl, oid24.pl, signs.pl, graffus.com oraz japonia-online.pl. Sponsorzy Konkursu to: NEC Display Solutions, Wacom, Corel, Epson, Akademia Fotografii, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Wydawnictwo Helion i Magazyn Torii.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie: www.japonskiekadry.pl oraz na naszym profilu Facebook  

Kontakt z Organizatorem:

Anna Wrzesińska

PR DIRECTOR
Lucky Monday
PR&Events

tel. 691 769 463

e-mail:awrzesinska@luckymonday.pl

www.luckymonday.pl


Nagrody

Nagrodami w konkursie są: monitor graficzny NEC Spectraview 232 (nagroda główna), oprogramowanie Corel Painter 2015, drukarka EPSON Surecolor SC-P600, kurs fotografii zaawansowanej od Akademii Fotografii, a także publikacje wydawnictw: Helion, Manggha i Torii. Nagrodą dla zwycięzcy w kategorii „w stylu manga” jest tablet WACOM Cintiq 13HD.