Konkurs komiksowy o tematyce Celów Zrównoważonego Rozwoju

Fundacja Twiga we współpracy z Ośrodkiem Informacji ONZ w Warszawie, Wydawnictwem Timof Comics i Festiwalem Komiksowa Warszawa, organizuje polską edycję Konkursu Komiksowego łączącego tematykę związaną z Celami Zrównoważonego Rozwoju i artystyczną ekspresję. Konkurs odbywa się w ramach międzynarodowego projektu Talking Bubbles International Comics Competition prowadzonego przez cztery organizacje z różnych państw Europy: ADRA Czechy, ADRA Portugalia, ADRA Słowenia i Fundacja Twiga (Polska) i finansowanego przez Erasmus +

Konkurs Komiksowy skierowany jest do młodzieży w wieku od 15 do 20 lat i polega na przygotowaniu przez uczestniczkę/uczestnika planszy komiksu w formacie A3 przy użyciu dowolnej techniki. Tematyka prac to jeden z wybranych Celów Zrównoważonego Rozwoju https://www.un.org.pl/ przyporządkowanych do 5 kategorii konkursowych.

  1. Jakość życia = cele zrównoważonego rozwoju nr 1, 2, 3, 6.
  2. Zrównoważony rozwój = cele zrównoważonego rozwoju nr 7, 8, 9, 11, 12.
  3. Sprawiedliwe społeczeństwo = cele zrównoważonego rozwoju nr 4, 5, 10.
  4. Nasza Planeta = cele zrównoważonego rozwoju nr 13, 14, 15.
  5. Bezpieczny świat = cele zrównoważonego rozwoju nr 16 i 17.


Szczegóły w regulaminie na stronie http://www.twiga.org.pl/


Nagrody

Główną nagrodą dla autorek/autorów 5 najlepszych komiksów z każdej kategorii konkursowej, będzie udział w międzynarodowych warsztatach kreatywnych w Portugalii, w lipcu 2022 roku.
Na laureatki i laureatów miejsc II i III z każdej kategorii czekają albumy komiksowe, materiały plastyczne i warsztat z artystą komiksowym.
Wręczenie nagród dla laureatek i laureatów miejsc I, II i III z każdej kategorii konkursowej oraz wernisaż wszystkich nagrodzonych prac odbędzie się podczas festiwalu Komiksowa Warszawa w maju 2022 roku.