Konkurs literacki i plastyczny „Wiwat Szymborska!”

Trójmiejski Konkurs Poetycki na Limeryk|Lepiej|Odwódkę|Altruitkę ORAZ Trójmiejski Konkurs Plastyczny na Wyklejankę.

Zrób kolaż – wyklejankę, napisz limeryk – spróbuj poczuć się jak Wisława Szymborska! Ogłaszamy trójmiejski konkurs dla młodzieży i dorosłych, organizowany przez Fundację Wspólnota Gdańska. Jest o co walczyć – autorzy najlepszych prac odwiedzą mieszkanie Noblistki w Krakowie! Na zwycięzców czekają również atrakcyjne nagrody książkowe.

Wiwat Szymborska – inspirująca, wzruszająca, bawiąca, refleksyjna… Urodzona sto lat temu, mistrzyni słowa, królowa błyskotliwych fraz, tłumaczka, której poezję przetłumaczono na pięćdziesiąt języków, do tego autorka dowcipnych wyklejanek, z nieodłączną filiżanką kawy i papierosem, miłośniczka kiczu i serialu „Niewolnica Isaura”, uhonorowana Orderem Orła Białego.

Organizatorzy zapraszają do konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież w wieku 14-18 lat oraz osoby dorosłe.

Do poniedziałku, 23 października 2023 (do godz. 16.00), należy zgłaszać prace plastyczne wykonane ręcznie w technice kolażu, w formacie A3 lub A4 oraz krótkie formy poetyckie inspirowane limerykami Szymborskiej lub stworzonymi przez Nią gatunkami: lepiejem, odwódką i altruitką. Tematyka dowolna, a jedynym ograniczeniem jest forma i… wyobraźnia!

Regulamin konkursów na stronie www.ratuszkultury.pl

Konkursy są organizowane w ramach świętowania setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej w Oliwskim Ratuszu Kultury.


Nagrody

Wizyta w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej
Nagrody rzeczowe (książki)