
Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy zaprasza do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2018.
Celem konkursu jest możliwość profesjonalnego wydania zgłoszonej do konkursu autorskiej książki literackiej w oryginalnej, atrakcyjnej graficznie i edytorsko formie.
W konkursie mogą brać udział autorzy, którzy ukończyli 18 rok życia. Na konkurs jeden autor może nadesłać jedną zaprojektowaną i przygotowaną do druku autorską książkę literacką, dotychczas niepublikowaną, w zwartej formie drukarskiej (np. tomik, arkusz poetycki, powieść, zbiór opowiadań itp.) w dowolnym opracowaniu graficznym wykonanym samodzielnie przez autora tekstu lub z udziałem innych osób. Gatunek literacki i tematyka prac są dowolne. W konkursie biorą udział wyłącznie ilustrowane projekty książek.
Termin nadsyłania prac:
do 31 marca 2018
Regulamin i informacje:
http://mbp.swidnica.pl/konkursy/916-xi-ogolnopolski-konkurs-na-autorska-ksiazke-literacka-swidnica-2019
Nagrody
3 000 zł oraz profesjonalne wydanie książki w nakładzie 500 egz. (w tym 200 egz. otrzyma autor)