Konkurs na opowiadanie „Romans na wesoło”

Niepoważny portal okołoliteracki „Herbatka u Heleny” z radością zaprasza prozaików do kolejnego konkursu. Tym razem temat brzmi:

 

„Romans na wesoło”

 

Słoneczko, gorąc, urlopy… I tak temat sam się nasunął. Waszym zadaniem jest więc napisanie tekstu, którego głównym motywem jest romans. Obowiązkowo w konwencji komediowej. Możecie mieszać gatunki literackie, jednak temat konkursu musi być na pierwszym planie. Czas i miejsce akcji są absolutnie dowolne. Limit znaków to 72 000 (40 stron znormalizowanego maszynopisu). Prace nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane (czyli nigdzie w internecie także).

 


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest portal www.herbatkauheleny.pl
2. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu „Herbatka u Heleny”, którego liczba punktów w momencie zakończenia przyjmowania prac wynosić będzie co najmniej 40 (równowartość dwóch wrzuconych tekstów lub ośmiu wypowiedzi na forum)
3. Każdy użytkownik może przesłać jeden tekst
4. Organizator zastrzega sobie prawo niedopuszczenia do konkursu tekstów, które według niego nie będą spełniały wymogów, o fakcie odrzucenia tekstu autor zostanie poinformowany do 48 h od jego wysłania i będzie mógł w zastępstwie wysłać inny, spełniający wymogi 
5. Prace należy umieścić w kategorii „konkurs” poprzez formularz „Dodaj tekst”, przed tytułem obowiązkowo umieszczając dopisek K8
6. Prace będą oceniane przez jury zwerbowane spośród użytkowniczek portalu „Herbatka u Heleny”. W przypadku remisu organizator zastrzega sobie prawo do zastosowania dogrywki z udziałem dodatkowych jurorów.
7. Teksty można przesyłać do końca września 2014 r.

 

Więcej informacji na stronie.


Nagrody

Zwycięzca otrzyma „zestaw babski”:
1. Helen Fielding „Bridget Jones. Szalejąc za facetem”. Zysk i S-ka, 2014.
2. Daniel Glattauer „Napisz do mnie”. Książnica, 2010
3. Kerrelyn Sparks „Moje wielkie wampirze wesele”. Amber, 2011
Dodatkowo będzie mógł wybrać sobie dowolną pozycję z płatnej oferty portalu www.wolneebooki.pl

Sponsorem nagród jest portal www.wolneebooki.pl