Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłasza konkurs na:
- projekt standu informacyjnego,
- urny na formularze rekrutacyjne do Towarzystwa Przyjaciół Muzeum.
Cel:
Celem konkursu jest wyłonienie spośród zgłoszonych projektów najlepszego pomysłu na stand informacyjny oraz urnę na zgłoszenia do Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Projekt zostanie wykonany i ustawiony w przestrzeni wystawienniczej na okres minimum pół roku i poprawi wizualną obecność Towarzystwa w przestrzeni Muzeum. Ponadto celem konkursu jest aktywizacja młodych grafików, designerów i studentów takich kierunków jak wzornictwo przemysłowe, design, grafika, architektura. Konkurs zainicjuje rozbudzanie kreatywności i zainteresowanie młodych twórców/artystów stowarzyszeniami wspierającymi kulturę i sztukę. Do uczestnictwa w konkursie zachęcamy studentów takich kierunków jak wzornictwo przemysłowe, design, grafika, architektura oraz młodych grafików, designerów, architektów. Zapraszamy również wszystkie kreatywne, pełne pasji osoby, których nowatorstwo i nieszablonowe spojrzenie zaowocuje oryginalnymi projektami. Warunkami uczestnictwa w konkursie jest ukończenie 18 roku życia oraz dostarczenie w wyznaczonym terminie projektu wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami.
Specyfikacja projektu:
Przedstawiony projekt powinien przede wszystkim:
- uwzględniać specyfikę miejsca, w którym będą znajdować się stand i urna,
- być stabilny, estetyczny oraz w wyraźny sposób eksponować informacje dotyczące Towarzystwa Przyjaciół Muzeum,
- nie ograniczać możliwości zwiedzania wystaw i konserwowania prac znajdujących się Muzeum
- w projekcie powinien być przewidziany dostęp do urny na zgłoszenia.
Maksymalne wymiary projektu nie mogą przekraczać:
- wysokość: do 2 metrów wraz z elementami technicznymi (dla standu) lub do 0,75 metra (dla urny),
- szerokość: do 1 metra (dla standu i urny),
- głębokość do 75 centymetrów jednak o obwodzie nie przekraczającym 2,5 metra (dla standu i urny).
Stand informacyjny powinien być dobrze zauważalny i mieścić co najmniej 0,5 m2 powierzchni informacyjnej. Urna na zgłoszenia powinna mieścić karty zgłoszeniowe o wymiarze minimum A5 (148x210mm) oraz zawierać podajnik na ulotki o wymiarze A5 (148×210 mm) bądź mniejszym.
Preferowane będą projekty łączące w sobie obie funkcje (stand informacyjny i urna).
Materiał, z którego zostanie wykonany projekt powinien być lekki, estetyczny, łatwy w konserwacji i nie wymagający dodatkowych nakładów przy eksploatacji.
Każde nowatorskie podejście do projektu jest mile widziane.
Dodatkowe informacje na stronie: http://wspieraj.artmuseum.pl/pl/news/otwarty-konkurs-na-projekt-standu-informacyjnego-i-urny-na
Organizator:
Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Pańska 3
00-124 Warszawa
towarzystwo@artmuseum.pl
Nagrody
Nagroda:
Nagrodą przewidzianą przez Organizatora dla zwycięzcy konkursu jest umieszczenie informacji o nazwisku zwycięzcy przy wykonanym standzie i urnie oraz opublikowanie nazwiska zwycięzcy na stornie internetowej i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dodatkowo zwycięzca otrzyma jeden egzemplarz kolekcjonerskiej edycji pracy Zbigniewa Libery „Wyjście ludzi z miast” wydanej przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 PLN.
Przeniesienie własności i praw autorskich do projektu nastąpi z chwilą otrzymania nagrody przez Uczestnika, którego praca została wybrana przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum jako zwycięska.