Konkurs na spektakl cyrkowy

Pracownia Kultury i Sztuki Ludycznej, Warsztaty Kultury w Lublinie, poszukuje oryginalnych i świeżych pomysłów na spektakl cyrkowy bądź spektakl nawiązujący do cyrku poprzez estetykę, tematykę, dyscypliny cyrkowe itp.

Czekamy na propozycje spektakli zabawnych, ale i poruszających, zaskakujących w formie i treści, które zaintrygują niełatwą i bardzo zróżnicowaną widownię, bo z taką się spotkacie na festiwalach cyrkowych i ulicznych. Konkurs dotyczy zarówno propozycji plenerowych, jak i scenicznych. Zależy nam na tym, żeby spektakl, który powstanie był często grany i prezentowany na wydarzeniach, i w miejscach publicznych. Musi być zatem adaptowalny do wielu przestrzeni, mieć przemyślany i nieskomplikowany scenariusz, a jego realizacja powinna opierać się na prostych rozwiązaniach logistycznych.

W konkursie mogą wziąć udział artyści i grupy z szerokiego środowiska sztuk performatywnych: cyrku, tańca, teatru itp. , zarówno doświadczeni, jak dopiero rozpoczynający swoja karierę, z Polski, bądź rezydujący w Polsce.

Regulamin: https://sztukmistrze.eu/wp-content/uploads/2021/09/REGULAMIN-KONKURSU-Incydent-Polski-2022.pdfNagrody

„Umowa zawarta z laureatem/ ami na realizację spektaklu określająca honorarium. Na realizację najciekawszych projektów chcemy przeznaczyć łącznie 50 000 zł netto. Planujemy nagrodzić od 1 do 3 projektów, które finalnie zaprezentowane zostaną szerokiej publiczności podczas Polskiego Showcase’u Cyrku Współczesnego w Lublinie.”
Warsztaty