Konkurs plastyczny „Na wojennej ścieżce”

Konkurs plastyczny „Na wojennej ścieżce” dotyczy wykonania komiksu z motywem historii z czasów II wojny światowej na terenie powiatu otwockiego.

Na obszarze powiatu otwockiego znajduje się kilkadziesiąt miejsc pamięci narodowej dotyczących wojny. Na otwockim cmentarzu pochowany jest gen. Julian Filipowicz, w Wiązownie znajduje się Pomnik Lotnika powstały na pamiątkę lotników alianckich z 31 dywizjonu bombowego SAAF (z RPA), którzy polegli 15 sierpnia 1944 r. niosąc pomoc Polakom w czasie powstania warszawskiego, w Celestynowie wzniesiony został obelisk upamiętniający zbombardowanie przez Niemców miejscowości w pierwszym dniu wojny. Ważnym elementem jest też funkcjonujące w latach 1940-1942 na terenie Otwocka niemieckie getto. Przy tworzeniu pracy pomocna może być książka Pawła Ajdackiego i Zbigniewa Wilińskiego „Miejsca pamięci narodowej Otwocka, Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i okolic”.
Prace można wykonać samodzielnie lub w grupie, jednak każdy uczestnik konkursu może wysłać tylko jeden komiks. Techniką wykonania może być rysunek, malarstwo lub grafika komputerowa. Niewątpliwą zachętą do pracy są nagrody przygotowane przez Powiat. Autor najlepszej pracy otrzyma 1500 zł, za drugie miejsce przewidziano kwotę 900 zł, a za trzecie miejsce – 600 zł. Prace można składać do 14 sierpnia 2017 r. Regulamin, karta zgłoszeniowa i plakat konkursu znajdują się na stronie powiatu: www.powiat-otwocki.pl. Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają pracownicy Biura Promocji i Kultury Powiatu Otwockiego, ul. Komunardów 10, 05-402 Otwock, tel. 22 788 15 34 wew.387.


Nagrody

I miejsce – 1500 zł

II miejsce – 900 zł

III miejsce – 600 zł