Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Jacka Kaczmarskiego

XI edycja konkursu wiedzy o życiu i twórczości Jacka Kaczmarskiego. Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

„Nic się nie kończy prostym tak lub nie” to konkurs wiedzy o Jacku Kaczmarskim, wybitnym pieśniarzu, poecie, prozaiku, autorze tekstów piosenek. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich. Celem wydarzenia jest między innymi podtrzymywanie pamięci o Jacku Kaczmarskim i jego twórczości oraz zachęta do poznawania historii Polski. Uważamy, że twórczość polskiego poety idealnie się do tego nadaje. Opowiada ona bowiem o różnych okresach w dziejach naszego kraju: sarmackim, przedwojennym i komunistycznym.

Konkurs składa się z trzech etapów:
1. Uczestnicy piszą pracę na jeden z wybranych tematów:
–  „Bez ruchu każą tkwić nam tu” – miejsca, budynki, pomieszczenia kreujące rzeczywistość w poezji Jacka Kaczmarskiego
– „Ostatni nalej raz” – alkohol, imprezy, rubaszne zachowania i charaktery: ich rola w kreacji bohaterów i świata w liryce Kaczmarskiego
– „Czego nie wiesz, księdza słuchaj” – Jacek Kaczmarski operujący dowcipem, gorzkim humorem, ironią i cynizmem.
– „Nie zdążę, nie zdążę, noc w dzień się rozjarza” – wizje, wróżby, proroctwa i katastrofy w twórczości poetyckiej Jacka Kaczmarskiego
2. Istotną częścią drugiego etapu jest rozmowa o przesłanej pracy konkursowej, w trakcie której jurorzy oceniają wiedzę uczestnika, dojrzałość spojrzenia na temat i umiejętność obrony swojego zdania podczas dyskusji.
3. Uczestnicy dokonują ustnej analizy i interpretacji jednego z wylosowanych utworów poetyckich Jacka Kaczmarskiego oraz uczestniczą w quizie.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe wytyczne dotyczące uczestnictwa:
http://cmjordan.krakow.pl/konkursy/konkurs-wiedzy-o-zyciu-i-tworczosci-kaczmarskieg


Nagrody

I nagroda: 1 300 PLN
II nagroda: 700 PLN
III nagroda: 500 PLN