„Mały Chagall” – konkurs plastyczny dla dzieci

Miejskie Przedszkole nr 24 w ZE nr 3 w Zielonej Górze zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

Temat przewodni : „ Mały Chagall”

Musiałem tylko otworzyć okno mojej sypialni i weszło do niej błękitne powietrze, miłość i kwiaty”.

                                                                                                                          Marc Chagall

Czy słyszycie ten obraz? Zatrzymaną w czasie chwilę, otwarte okno, przesycone błękitem powietrze, muzyką ptaków, kolorem kwiatów. Grajek utkany z pociągnięć pędzla niczym z nut, struny skrzypiec rozedrgane od wibrujących wokół  dźwięków. Choć umieszczone na  pierwszym planie to jednak  koncentrują wokół siebie inne elementy obrazu. To przykład daru barwnego słyszenia muzyki, postrzegania jej w kolorach i formach. Zachowując przy tym dowód na to, że ta muzyczna inspiracja może stać się na obrazie fizycznie obecna. Światło, a także lekkość widoczna na płótnie, podsycona przez delikatne, rozmyte kontury to właśnie malarstwo Chagalla, które sprawia, że słyszymy muzykę, płyniemy, tańczymy pełni ekspresji.

Konkurs adresowany jest do dzieci 5, 6 letnich. Uczestnicy przygotowują samodzielnie prace z zakresu malarstwa wykonane w dowolnej technice malarskiej, inspirowane dziełami Marca Chagalla

Forma: tylko prace płaskie. Nie dopuszcza się prac zbiorowych

Strona organizatora: https://blizejprzedszkola.pl/konkursy


Nagrody

Przewidziane są trzy nagrody główne oraz wyróżnienia