Międzynarodowy Konkurs Gitarowy Krzyżowa 2015 im. Jaremy Klicha

Gdzie: Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży, Krzyżowa 7, koło Świdnicy, Dolny Śląsk 
Kiedy: 24-25.07.2015 r.

Konkurs, skierowany do młodzieży do 19 roku życia, odbywa się przy okazji XV Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej, jednak nie trzeba być uczestnikiem Kursu, by wziąć w nim udział. Jedynymi warunkami uczestnictwa jest wysłanie formularza zgłoszeniowego, uiszczenie opłaty w wysokości 100 zł i przygotowanie odpowiedniego repertuaru. Dla grupy młodszych uczestników są nim dwie etiudy do wyboru z cyklu Etudes Simples od XI do XX Leo Brouwera, a dla starszych gitarzystów pierwsza część dowolnej sonaty. 

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza obejmuje uczestników, którzy do dnia 31 grudnia 2015 nie przekroczą 16-go roku życia. Natomiast druga, dotyczy tych gitarzystów klasycznych, którzy w 2015 roku nie ukończą 19 lat. Dla wszystkich termin wysyłania zgłoszeń upływa 10 lipca br. 

Zwycięzcy konkursu mogą spodziewać się atrakcyjnych nagród pieniężnych (1000, 500 i 300 zł), gitary Martinez ufundowanej przez firmę Interton Classic, nagród rzeczowych, a także zaproszenia do wystąpienia na jednym z największych festiwali gitarowych w Polsce – Wrocławskim Festiwalu Gitarowym GITARA+. Wyróżnieni przez jury gitarzyści wezmą też udział w specjalnym koncercie podczas Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej w 2016 roku. 

Więcej na stronie www.gitara.krzyzowa.pl


Nagrody

Nagrody pieniężne:
-1000 PLN
– 500 PLN,
-300 PLN,
– występ w ramach Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego,
– występ w ramach Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej
oraz nagrody rzeczowe.