Młode Wilki

W dniach 16 – 18 listopada 2017 roku odbędzie się 4. edycja festiwalu dźwięku i obrazu Młode Wilki 17, na którym zaprezentowane zostaną realizacje studentów szkół artystycznych oraz niestudiujących osób do 25. roku życia zainteresowanych sztuką współczesną.

Siedemnaście prac nominowanych przez jury zostanie pokazanych w ramach projekcji kinowej lub prezentacji. Do konkursu zgłaszać można filmy eksperymentalne, działania performatywne, realizacje z pola sztuki dźwięku, rzeźby, instalacje, projekty dzieł sztuki o utopijnym charakterze, koncepcje, które dopiero zostaną zrealizowane oraz wszelkie realizacje artystyczne, których specyfika wykracza poza standardy konkursów artystycznych. Cenimy pomysły bezkompromisowe i rewolucyjne.

Przy układaniu tegorocznego programu inspirowaliśmy się kobiecą siłą i energią, dlatego do składu jury zaprosiliśmy wyłącznie kobiety: Anetę Szyłak, prowadzącą Fundację Alternativa na terenie gdańskiej stoczni, Joannę Sokołowską i Aleksandrę Jach, kuratorki Muzeum Sztuki w Łodzi, oraz Katarzynę Kozyrę, artystkęi założycielkę fundacji badającej m.in. obecność kobiet na uczelniach artystycznych w Polsce.

W przeddzień otwarcia festiwalu, 258 miesięcy po premierze filmu Jarosława Żamojdy „Młode Wilki”, zostanie wyświetlony film Johna Cassavetesa „Gloria” z 1980 roku, w którym Gena Rowlands wciela się w rolę nowojorskiej gangsterki, ratującej z opresji kilkuletnie dziecko. Na gali finałowej zagra Golden Disco Ship, czyli jednoosobowa kobieca orkiestra, a gościem specjalnym będzie prof. Sabine Sanjo, wykładowczyni wydziału Sound Studies and Sonic Arts UdK w Berlinie, która odwiedzi nas ze swoimi studentami.

Ogłaszamy dodatkowo ogólnopolski open-call na studenckie zespoły muzyczne, grupy, duety i indywidualistów, którzy dadzą koncert w piątkową noc festiwalową. Chcielibyśmy żeby studenci w jeszcze większym stopniu stali się współgospodarzami festiwalu.


Nagrody

Siedemnastu nominowanych uczestników zaprosimy do Szczecina, aby zaprezentowali swoje realizacje lub koncepcje podczas wystąpień i projekcji. Prace i propozycje nadsyłać można drogą mailową do 17 października 2017 roku. Spośród zaprezentowanych na festiwalu prac, jury wyłoni laureatów konkursu „Młode Wilki 17” i przyzna następujące nagrody: GRAND PRIX : 5000 zł oraz 2 WYRÓŻNIENIA : po 2000 zł.

Zapraszamy do udziału!