NIEZNANI BOHATEROWIE NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI – konkurs na opowiadanie

Gazeta Wyborcza i Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zapraszają do udziału w konkursie na najlepszą opowieść / wspomnienie w ramach akcji „Nieznani bohaterowie naszej niepodległości”.

Akcja jest skierowana do osób, które chcą aby ich wspomnienia o znanych im postaciach (rodzinie, przyjaciołach, znajomych), które miały wkład w odzyskanie niepodległości i pracę na rzecz Wolnej Polski zostały spopularyzowane poprzez ich opublikowanie.

Temat konkursu:
Historia Polski to nie tylko historia wielkich bitew i przelanej krwi. To również wielki codzienny wysiłek zwykłych ludzi, którzy nie zginęli na wojnie. Mieli marzenia i energię, dzięki której zmieniali świat. Pod okupacją, zaborami, w czasach komunizmu, dzisiaj – zawsze byli wolni.
Każdy w polskiej rodzinie, wsi, miasteczku i mieście ma takiego bohatera: babcię, dziadka, nauczyciela, przyszywanego wujka, sąsiada. Jednych znaliśmy osobiście, innych ze słyszenia. Opowiada się o nich anegdoty, wspomina z podziwem i sympatią.
Napiszcie o nich. Tak stworzymy pierwszą wielką prywatną historię ostatnich stu lat Polski. Opowiadanie nie może przekroczyć 8. tys. znaków.

Najciekawsze Wspomnienia będą sukcesywnie publikowane na łamach Gazety Wyborczej (w tym jej dodatków np. „Ale Historia”; „Magazyn Świąteczny”, „Duży Format” oraz w zasięgach lokalnych) lub w serwisach z grupy Wyborcza.pl.

Termin nadsyłania prac:
do 15 sierpnia 2018

Informacje, regulamin, zgłoszenia:
http://wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/0,162969.html

Kontakt:
e-mail: akademiaopowiesci@wyborcza.pl


Nagrody

I miejsce – 5 556 zł brutto
II miejsce – 3 333 zł brutto
III miejsce – 2 000 zł brutto
30 wyróżnień I stopnia – roczny dostęp do prenumeraty cyfrowej Gazety Wyborczej
50 wyróżnień I stopnia – kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Gazety Wyborczej