Nowe spojrzenie na Polskę – konkurs na esej

Fundacja im. Stefana Batorego wraz z Kulturą Niepodległą ogłasza konkurs dla dziennikarzy „Nowe Spojrzenie na Polskę”, w którym nagrodzony/a zostanie autor/autorka najlepszego eseju będącego interpretacją wyników ogólnopolskiego sondażu oraz ankiety towarzyszących kampanii społecznej „Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską”.

Sondaż dotyczył poglądów Polaków na zagadnienia związane z historią, religią, rodziną, stylem życia. Pytania dotyczyły m.in. związków partnerskich, smogu, finansowania in vitro, emigracji z Polski, pracy i rodziny. Zebrane odpowiedzi podważają obiegowe opinie o naszym społeczeństwie jako walczących plemionach: konserwatystach zantagonizowanych z liberałami.


W konkursie zostanie nagrodzony esej, który: 
•    jest autorskim Nowym Spojrzeniem na Polskę na podstawie sondażu „Sto pytań na stulecie niepodległości” oraz wyników ankiety dostępnych na stronie www.jakajestpolska.pl 
•    cechuje się wnikliwością dziennikarską
•    nie był dotychczas publikowany 
•    został przygotowany na najwyższym poziomie dziennikarskim
•    nie narusza praw osób trzecich.

Konkurs „Nowe Spojrzenie na Polskę” organizowany jest w ramach kampanii społecznej „Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską” prowadzonej przez Fundację im. Stefana Batorego i Kulturę Niepodległą.

Regulamin: http://www.batory.org.pl/upload/files/Programy%20operacyjne/Masz%20Glos/regulamin%20konkursu.pdf


Nagrody

Nagroda finansowa: 5 500 PLN

Zwycięski esej zostanie też opublikowany w Onet.pl, w terminie zaakceptowanym przez wydawcę