XII edycja Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Literackiego „O Różę Karoliny”.
Przedmiotem Konkursu jest napisanie zestawu trzech wierszy lub jednego opowiadania nie przekraczającego 5 stron znormalizowanych. Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież do lat 18 oraz dorośli, w każdej z kategorii osobno oceniana będzie poezja i osobno proza.
Celem konkursu jest upamiętnienie twórczości opolskiej poetki Karoliny Turkiewicz-Suchanowskiej oraz pobudzanie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej.
Organizatorzy nie ograniczają tematyki utworów. Dodają jednak, że istnieje możliwość sięgnięcia po tematykę namysłowską lub nawiązującą do twórczości Karoliny Turkiewicz-Suchanowskiej – jury przewiduje dodatkową nagrodę specjalną.
Organizatorami wydarzenia są: Namysłowski Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna w Namysłowie i Klub Młodych Twórców „Wena”.
Wszelkie informacje o konkursie i regulamin znajdują się pod adresem:
https://nok-namyslow.pl/aktualnosci/715dde5d4e623e1e9a567132335e0caf.html
Nagrody
W regulaminie