ONE DAY DESIGN CHALLENGE 17 LUTEGO W POLSCE

ODC

One Day Design Challenge to organizowany przez Roca globalny konkurs dla studentów, młodych architektów oraz projektantów do 30. roku życia. W 2018 roku wydarzenie ma również polską edycję.

One Day Design Challenge by Roca to jednodniowy, międzynarodowy konkurs, w którym podczas kilku godzin pracy projektanci mierzą się z wyznaczonym zadaniem z zakresu wzornictwa łazienkowego. Polska edycja tego globalnego wydarzenia odbędzie się 17 lutego, podczas targów 4DESIGNDAYS (Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice, ul. Olimpijska 11).

Konkurs rozpocznie się prezentacją zadania. Uczestnicy będą mieli niecałe 7 godzin na przygotowanie projektu. Następnie prace konkursowe zostaną złożone na ręce Jury, które dokona ich oceny i ogłosi wyniki podczas ceremonii przyznania nagród.

Osoby chcące wziąć udział w konkursie mogą dokonać rejestracji na stronie www.onedaydesignchallenge.net do godz. 24:00 dnia 14 lutego 2018 r. Można także zarejestrować się osobiście w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniu wydarzenia, 17 lutego 2018 r. od godz. od 09:00.

W polskiej edycji konkursu mogą wziąć udział tylko obywatele Polski.

Termin:
17 lutego 2018

Rejestracja on-line:
do 14 lutego 2018

Strona konkursu w języku polskim, informacje, regulamin, formularz zgłoszenia:
http://www.onedaydesignchallenge.net/en/poland-2018_42700?contest=40730

Kontekst:
Zrównoważony rozwój, tzw. Wellbeing czyli dobre samopoczucie, dostępność dla osób z niepełnosprawnością, a także brak powierzchni mieszkalnych w rozsądnej cenie stanowią część codziennego życia ogółu społeczeństwa i dotyczą oczywiście zarówno domów, jak i łazienek. Jednak produkty dostępne w tym obszarze nie zawsze odpowiadają powyższym oczekiwaniom. Naszym celem jest włączenie społeczności młodych projektantów w poszukiwanie oryginalnych i nowatorskich, a zarazem prostych rozwiązań, które poprawiają komfort użytkowania produktów przeznaczonych do łazienek.
Kolejnym celem jest stworzenie platformy promującej, ułatwiającej i umożliwiającej szybkie i intensywne kreowanie nowych produktów łazienkowych, które w tradycyjnym podejściu nie są przedmiotem szczególnych innowacji.


Nagrody

 

I miejsce – 1000 euro
II miejsce – 700 euro
III miejsce – 400 euro

Jury może dodatkowo przyznać specjalną nagrodę Fundacji We Are Water o wartości 400 euro.