OPEN CALL: 32. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej EMPATIA

EMPATIA została tematem przewodnim 32. edycji Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej, wiodącego wydarzenia Legnickiego Festiwalu SREBRO w 2024 roku.

Konkurs organizowany jest przez Galerię Sztuki w Legnicy od 1979 r. (początkowo jako Ogólnopolski Przegląd Form Złotniczych). To jedna z najstarszych inicjatyw na rzecz promocji współczesnej biżuterii artystycznej w Europie, wspierająca kreatywne poszukiwania w obrębie niszowej dziedziny na styku sztuki, rzemiosła i wzornictwa.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy twórców z całego świata, złotników, projektantów, artystów profesjonalnych i amatorów. Konkurs co roku odbywa się pod innym hasłem przewodnim, nawiązując do istotnych, uniwersalnych problemów i zagadnień współczesnego świata i współczesnych ludzi, ujmowanych w perspektywie społecznej, kulturowej, socjologicznej czy antropologii życia codziennego. Wyzwaniem aktualnej edycji została twórcza refleksja nad zagadnieniem EMPATII. Konkurs ma charakter artystyczny, a organizatorzy pozostawiają artystom pełną dowolność doboru technik i materiałów.

Konkurs jest otwarty i ma charakter międzynarodowy.

Strona, regulamin: https://silver.legnica.eu/index.php/component/k2/item/104


Nagrody

Grand Prix: 20 000 PLN + 1 kg srebra
II Nagroda: 10 000 PLN + 1 kg srebra
III Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy: 5 000 PLN + 1 kg srebra
Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy: wystawa indywidualna z katalogiem o łącznej wartości 12 000 PLN
Nagroda Specjalna Organizatora za twórczą odwagę, bezkompromisowość, nowatorstwo lub dowcip wypowiedzi twórczej: statuetka „Srebrna Ostroga” + 1 kg srebra