Pamiątka regionu Warmii i Mazur

Konkurs jest organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Pamiątka jest ważnym elementem promocji regionu, kreuje jego pozytywny wizerunek, popularyzuje tutejsze atrakcje i tradycje. Stanowi cenny podarunek z  podróży, przywołuje wspomnienia i zachęca do ponownego odwiedzenia Warmii, Mazur i Powiśla.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2023” (powinny promować Warmię i Mazury, nawiązywać do jej tradycji, bogactwa naturalnego i kulturowego) oraz „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” (powinny odnosić się do życia i działalności Mikołaja Kopernika na Warmii, promować jego dokonania i miejsca związane z pobytem wielkiego uczonego w województwie warmińsko-mazurskim).

Przedmiotem mogą być: rzeźba i płaskorzeźba, grafiki, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, wytwory rękodzieła artystycznego. Inicjatywa skierowana jest do pełnoletnich osób fizycznych, twórców i artystów, którzy prowadzą działalność gospodarczą samodzielnie lub są zrzeszeni w związkach i stowarzyszeniach.

Strona konkursu: https://warmia.mazury.pl/turystyka-i-promocja/aktualnosci/8165-pamiatka-regionu-2023-przyjmujemy-zgloszenia


Nagrody

Konkurs „Pamiątka regionu …”
Nagroda I stopnia: 4 000 PLN
Nagroda II stopnia: 2 500 PLN
Nagroda III stopnia: 1 500 PLN

Konkurs „Kopernik …”: 4 000 PLN

Nagroda internautów: 1 500 PLN w każdej kategorii