Plakat o Bitwie Warszawskiej 1920 – konkurs graficzny

Muzeum Niepodległości w Warszawie ogłosiło konkurs na plakat upamiętniający Bitwę Warszawską 1920 roku z okazji inauguracji działalności swojego nowego oddziału w Radzyminie.

Konkurs na plakat dotyczący tzw. Cudu nad Wisłą ma na celu kultywowanie pamięci historycznej i patriotyzmu wśród Polaków, a w szczególności lokalnej społeczności miasta Radzymin. Inspirację dla uczestników konkursu mogą stanowić również plakaty z okresu wojny polsko-bolszewickiej, będące elementem szeroko zakrojonej akcji propagandowej Wojska Polskiego z wykorzystaniem haseł patriotycznych zagrzewających do walki z najeźdźcą oraz graficznych rozwiązań służących do ich zilustrowania i wzmocnienia przekazu. Kryterium oceny projektów plakatów stanowią: adekwatność historyczna, poziom artystyczny i nowoczesność w ujęciu tematu upamiętnienia Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Konkurs jest otwarty i mogą wziąć w nim udział osoby dorosłe (od 18 r. życia).

Regulamin konkursu i formularze dostępne do pobrania na stronie Muzeum Niepodległości: https://muzn.pl/pl/news/konkurs-na-plakat-upamietniajacy-bitwe-warszawska-1920-roku/


Nagrody

I miejsce: 2 500 PLN
II miejsce: 1 500 PLN
III miejsce: 1 000 PLN