SCRIPT PRO 2024 – konkurs scenariuszowy

Organizatorem konkursu jest Wajda School we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA, Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS, Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Fundacją Kyoto-Kraków.

SCRIPT PRO to dla autorów szansa na rozwój, a dla producentów gwarancja, że wybrane spośród kilkuset zgłoszeń finałowe teksty zasługują na uwagę. W poprzednich edycjach konkursu wyróżnione zostały między innymi tak znane tytuły jak: Kos, Śubuk, Za duży na bajki, Lęk, Bo we mnie jest seks, Powrót do tamtych dni, Boże ciało, Bogowie czy Ostatnia rodzina.

Teksty konkursowe mogą zgłaszać twórcy, którzy mają na koncie nie więcej niż dwa zrealizowane na podstawie swojego scenariusza pełnometrażowe filmy fabularne. W kategorii FILM można zgłaszać scenariusze pełnometrażowych filmów fabularnych, których czas trwania przewidziany jest na co najmniej 70 minut. W kategorii FILM 15 MINUT przyjmowane będą oryginalne scenariusze niskobudżetowych filmów krótkometrażowych do 15 minut, których akcja rozgrywa się współcześnie, w ograniczonej ilości lokacji/obiektów zdjęciowych oraz wymagające niewielkiej ilości aktorów.

Opłata za uczestnictwo w konkursie: 200 PLN za scenariusz w kategorii FILM, 150 PLN za scenariusz w kategorii FILM 15 MINUT.

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronieScript Pro


Nagrody

Nagrody w kategorii FILM
15 000 PLN – nagroda główna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
10 000 PLN – nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Nagrody kategorii FILM 15 MINUT
10 000 PLN – nagroda główna FUNDACJI KYOTO-KRAKÓW
2 500 PLN i 2 500 PLN – wyróżnienia FUNDACJI KYOTO-KRAKÓW
Możliwość realizacji filmu na bazie scenariusza wybranego spośród tekstów finałowych

Na wszystkich finalistów konkursu w obu kategoriach czekają bezpłatne konsultacje scenariuszowe przeprowadzane przez wykładowców i współpracowników Szkoły Wajdy.