„Skarby, które możemy ocalić” – Konkurs Fotograficzny HumanDOC Camera

Konkurs jest wydarzeniem towarzyszącym X Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Dokumentalnych HumanDOC. Ma charakter otwarty, a zadaniem jest zgłoszenie zdjęć o tematyce pokazującej ulotne piękno polskiej przyrody i relacji człowieka z przyrodą.

Ideą naszych konkursów jest więc poszukiwanie wyrazistych obrazów i mocnych emocji. Bodźców kształtujących przeżycia zarówno u twórców, jak i odbiorców (…) Pokażcie nam zachwyt i szacunek dla „tu i teraz”. Pokażcie nam dziecięcy zachwyt nad pięknem Kaszub czy Podlasia. Pokażcie fascynację rysiem, wilkiem czy lisem. Pokażcie miejsca, które wciąż są dumą przyrodnicza Polski i takie, które udało się ocalić przed błędnymi decyzjami. Pokażcie nam niezwykłość polskiej przyrody i to, że wciąż możemy się nią zachwycać. Pokażcie, że mamy o co walczyć.

Zwycięska praca wraz z innymi, wybranymi przez Organizatora, zostanie zaprezentowana na wystawie w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie jako wydarzenie towarzyszące X Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Dokumentalnych HumanDOC.

Regulamin: http://konkurs2019.humandoc.pl/regulamin/


Nagrody

Nagroda Główna: 2 000 PLN  oraz udział w wyprawie organizowanej przez Fundację WWF Polska.

Wyróżnienie I stopnia: udział w warsztatach fotograficznych Foto Camp (udział w FotoCamp obejmuje wstęp na wydarzenie, udział w warsztatach i prelekcjach, a także nocleg i wyżywienie)