Solanin Film Festiwal 2020

12. SOLANIN FILM FESTIWAL to przegląd filmów światowego kina oraz konkurs filmów niezależnych.

Festiwal ma formę otwartą i jest przeznaczony dla młodych twórców niezależnych, amatorów, profesjonalistów, grup filmowych oraz studentów i absolwentów szkół filmowych, którzy tworzą swoje filmy poza system komercyjnym.

Po raz kolejny zapraszamy wszystkich amatorów oraz profesjonalistów, którzy mają coś ciekawego do przekazania. Czekamy na mocne, bezkompromisowe i szczere obrazy zmuszające do refleksji, a także na takie, które w lekkiej formie pokazują życie codzienne. Jak co roku liczymy na masę świetnych animacji, dokumentów i fabuł, o których będziemy dyskutować jeszcze długo po seansach.

W ramach festiwalu organizowane są trzy konkursy:

 konkurs niezależny – przeznaczony jest dla samouków, amatorów, amatorskich grup filmowych oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy. Twórca nie może mieć więcej niż 21 lat. Do konkursu można zgłaszać filmy fabularne, dokumentalne i formy eksperymentalne, wyprodukowane po 2018 roku. Czas trwania do 20 minut.

• konkurs offowy – ma charakter otwarty. Można zgłaszać filmy wyprodukowane po 2018 roku, trwające nie dłużej niż 45 minut.

• konkurs animowany – przeznaczony jest dla wszystkich twórców animacji. Można zgłaszać filmy wyprodukowane po 2018 roku, trwające nie dłużej niż 45 minut.

Regulamin: www.solanin-film.pl/zglos-film/regulamin/


Nagrody

Grand Prix: 3 000 PLN
Najlepszy film kina niezależnego: 500 PLN
Najlepszy film dokumentalny (kino offowe): 500 PLN
Najlepszy film fabularny (kino offowe): 500 PLN
Najlepszy film animowany: 500 PLN