STOP HATE / POSTER SHOW Międzynarodowy konkurs na plakat o tematyce anty-przemocowej

W STOP HATE / POSTER SHOW, organizowanym przez Malta Festival Poznań 2019 / Poznań Wolny od Nienawiści, mogą wziąć udział artyści, projektanci, graficy, studenci uczelni artystycznych, wydziałów architektury oraz wydziałów i kierunków sztuk plastycznych, zespoły projektowe agencji reklamowych i studiów graficznych.

Organizatorom zależy na zwrócenie uwagi na rosnący w ostatnim czasie poziom negatywnych emocji społecznych. Zorganizowana nienawiść towarzyszy lub leży u podstaw niezwykle niebezpiecznych zjawisk takich jak: faszyzm, rasizm, ksenofobia, dyskryminacja ze względu na płeć, orientację seksualną, religię, pochodzenie etniczne itp.

Jesteśmy przekonani, że skuteczną reakcją na toksyny nienawiści jest tolerancja, empatia, współczucie i akceptacja i takie wartości chcielibyśmy propagować. Jednak to tylko nasza niezobowiązująca sugestia, jedynym ograniczeniem jest temat „toksycznej nienawiści” i w jego ramach uruchamiajcie swoją kreatywność i artystyczną inwencję. Zakwalifikowane prace będą prezentowane w przestrzeni miejskiej Poznania w ramach MALTA FESTIVAL 2019, tworząc ważne wydarzenie społeczne, polityczne i kulturowe.

Regulamin: https://stop-hate.com/warunki-techniczne/


Nagrody

Grand Prix: 15 000 PLN

Nagrodę funduje Prezydent Miasta Poznania