„Wolność POD PRĄD” – konkurs graficzny

Centrum Kultury Agora zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie graficznym na niebanalną i odważną interpretację słowa WOLNOŚĆ.

Tym razem chcielibyśmy poruszyć kontekst odwagi do bycia odmiennym, oryginalnym, do otwartego łamania stereotypów. POD PRĄD – to doskonale znane hasło, kojarzone z byciem w opozycji do ogólnie przyjętych zasad, ideologii i z buntowniczym podejściem do świata. Osoby manifestujące taką postawę, świadomie wystawiają się na pogardliwe spojrzenia, niewybredne komentarze, a w skrajnych przypadkach nawet napiętnowanie i społeczne wykluczenie. Jednak dokładnie to jest sednem tematu naszego konkursu. Wolność to najbardziej elementarne prawo do wyrażania samego siebie poprzez własną twórczość, światopogląd, styl życia czy wygląd. Zawsze warto zadawać sobie pytanie czy warto iść pod prąd? Czy mamy w sobie na tyle odwagi? Czy warto podjąć to ryzyko i narażać się na uderzenia krytyki?

Do udziału w konkursie Organizator zachęca amatorów i profesjonalistów, od 16 roku życia, zajmujących się  projektowaniem grafiki cyfrowej i warsztatowej.

Regulamin: https://www.ckagora.pl/wolnosc-pod-prad-konkurs-graficzny/


Nagrody

Nagrody finansowe w wysokości 1 000 PLN, 1 500 PLN i 2 000 PLN
Wystawa pokonkursowa