„Zatrzymane w kadrze, utrwalone w pamięci” – fotografia

Organizatorem konkursu fotograficznego „Zatrzymane w kadrze, utrwalone w pamięci” jest Społeczny Komitet Opieki nad Starą Rossą (SKOnSR). Konkurs ma charakter otwarty. Fotografie mogą nadsyłać autorzy powyżej 16 roku życia, mieszkający zarówno na Litwie, w Polsce, jak i w innych państwach. 

Cmentarze stanowiły i nadal stanowią cząstkę historii Wilna, które w tym roku obchodzi jubileusz 700-lecia. Na zabytkowych otoczonych aurą tajemniczości nekropoliach, niewątpliwie najpiękniejszych na Litwie, można jeszcze odczuć atmosferę tego Wilna, którego już nie ma. Zachowane do dnia dzisiejszego przekazy i utrwalone na starych zdjęciach widoki miasta potwierdzają szczególny charakter tych miejsc.


Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zdjęcie nawiązujące do tematu z jednego wybranego zabytkowego cmentarza w Wilnie: Starej lub Nowej Rossy (ul. Rasų 32), Bernardyńskiego (ul. Žvirgždyno 3) albo św. Piotra i Pawła (Słonecznego) (ul. Saulės). Interpretacja tematu konkursu jest dowolna. Zdjęcie może być wykonane wyłącznie w latach 2021–2023 za pomocą cyfrowego aparatu fotograficznego, smartfona, action-cama, drona lub aparatu tradycyjnego.


Regulamin: http://www.rossa.lt/index.php/uncategorised/377-regulamin-konkursu


Nagrody

I nagroda główna: I-II-III miejsce – zegar w stylu retro, imitujący aparat fotograficzny + dyplom II nagroda główna: I miejsce – 77 euro + dyplom II miejsce – 55 euro + dyplom III miejsce – 33 euro + dyplom
Przewidziane są także wyróżnienia i inne nagrody rzeczowe.