Zostań kuratorem projektu SZTUKA TERAZ

Z radością informujemy, że rusza nowa edycja projektu SZTUKA TERAZ. Szlachetna Paczka po raz kolejny wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie, a także nowym partnerem strategicznym, Fundacją Lotto, zaprasza do zaangażowania się w projekt, którego głównym celem jest odkrywanie współczesnej sztuki i artystów tworzących teraz.

SZTUKA TERAZpromuje polską, współczesną sztukę wśród społeczeństwa, zbliża go do rynku sztuki i zachęca do inwestowania w nią. W SZTUCE TERAZpokazujemy wartościowe osoby i ich dzieła. Zdolnych artystów oraz kuratorów, którzy współtworzą scenę artystyczną w Polsce. Podsumowaniem naszych wspólnych działań będzie wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie, planowana na styczeń 2018 roku, na której zaprezentujemy najlepsze prace. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także aukcja dzieł, której dochód zostanie w większości przeznaczony na cele Szlachetnej Paczki.

W projekcie trwa właśnie rekrutację kuratorów – szukamy osób, które chciałyby z nami współtworzyć projekt, a ich pierwszym zadaniem byłoby zaproszenie artystów i pozyskanie ich dzieł na wystawę i aukcję SZTUKI TERAZ.

Jeśli masz doświadczenie w projektach wystawienniczych, jesteś na bieżąco z tym, co dzieje się teraz w kulturze, cenisz wartościową sztukę i jesteś otwarty na współpracę z ludźmi oraz zależy Ci na promowaniu polskich artystów, zgłoś się do projektu SZTUKA TERAZ!

Prześlij nam swoje zgłoszenie uzupełniając formularz, który znajdziesz pod linkiem https://goo.gl/ntuHTG

W oczekiwaniu na Twoje zgłoszenie z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Szczegółowe informacje na temat projektu SZTUKA TERAZi jego poprzedniej edycji znajdziesz na stronie www.sztuka-teraz.pl, bądź kontaktując się z nami bezpośrednio pod adresem: sztukateraz@wiosna.org.pl

Serdecznie pozdrawiamy,

 

ZESPÓŁ SZTUKI TERAZ


Nagrody

– wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie

– udział w aukcji charytatywnej na rzecz Szlachetnej Paczki

– szkolenia z ekspertami ze świata sztuki