和 敬 清 寂: Szacunek | międzynarodowy konkurs na czarkę do herbaty

Międzynarodowy konkurs na czarkę do herbaty w ramach 13. Festiwalu Wysokich Temperatur pod hasłem: 和 敬 清 寂: Szacunek.

Droga Herbaty opierała się na czterech zasadach ( 和 敬 清 寂 ): zasadzie harmonii, szacunku, czystości i spokoju. (…) „Szacunek” oznacza szczerość serca, dzięki której możemy otworzyć się na najbliższe otoczenie, ludzi i naturę, z równoczesnym poszanowaniem ich godności. (…) W codziennym życiu zasada ta wpływa na nasze kontakty z innymi ludźmi. Nie zwracamy uwagi na pozory oraz głębiej wnikamy w ludzkie serca i w istotę wszelkich rzeczy, które napotykamy w najbliższym otoczeniu. W takich sytuacjach budujemy więź z całym światem, w którym żyjemy.

Shōshitsu Sen XV, Sztuka herbaty
/ tłum. Monika Kusiak

Organizator, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, zaprasza artystów z całego świata, którzy zajmują się tworzywem ceramicznym. Konkurs składa się z 2 etapów: otwartego naboru projektów oraz prezentacji wyłonionych przez jury czarek podczas 13. Festiwalu Wysokich Temperatur. Udział w konkursie mogą wziąć zarówno artyści, jak i amatorzy w dwóch kategoriach wiekowych!

Regulamin: http://bit.ly/3lI0vOz

Wydarzenie jest częścią 13. Festiwalu Wysokich Temperatur, który odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2021. Więcej: www.festiwalwysokichtemperatur.pl


Nagrody

Nagrody w trzech kategoriach:
Artyści – nagroda główna: 1 000 PLN oraz jedno wyróżnienie
Amatorzy od lat 16 – nagroda główna: 500 PLN oraz jedno wyróżnienie
Amatorzy do lat 15 – nagroda główna: 300 PLN oraz jedno wyróżnienie