Amberif Design Award 2023

Międzynarodowy konkurs na projekt biżuterii z bursztynem.  Symbol nadziei – to temat przewodni tegorocznej edycji.  

Konkurs jest otwarty dla wszystkich twórców – projektantów, artystów, studentów. Dopuszcza się udział zespołów projektowych, przy czym członek zespołu nie może jednocześnie uczestniczyć w konkursie indywidualnie. 

Noszenie biżuterii przynosi nadzieję. Z jednej strony biżuteria wzmacnia naszą psychikę. Komunikuje naszą osobistą odwagę i wspiera nas w zajmowaniu konkretnego stanowiska. Symbole nosimy w sposób, który daje nam nadzieję na przezwyciężenie naszych wewnętrznych słabości. Dzięki biżuterii możemy również uzbroić się do gotowości na kryzysy, które pochodzą z zewnątrz, a obecnie silnie wpływają na nasze życie i mu zagrażają.  Z drugiej strony biżuteria daje możliwość czerpania siły z zewnątrz. Poprzez noszony symbol, będący formą porozumiewania się z innymi, wzmacnia w nas nadzieję, że nie jesteśmy sami. Wykonana z ciepłego materiału, jakim jest bursztyn, wspiera nas niczym amulet – nawet w przypadku trudności zdrowotnych. Umacnia nas pomimo naszej wrażliwości i daje nam siłę do przezwyciężania lęków. Jest promieniem nadziei emanującym ze środowiska osobistego na społeczne i polityczne. Jak wygląda biżuteria, która daje dziś nam nadzieję, wzmacnia nas w kryzysach i pomaga przez nie przejść?

Konkurs organizowany jest przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA (MTG SA). 

Regulamin: https://amberifautumn23.exposupport.pl/amberif/award?p=TwVVnvunQ2c=&utm_campaign=AMBERIF%20DESIGN%20AWARD%20%7C%20STARTS%20NOW%21&utm_content=AMBERIF-WYSTAWCY&utm_medium=email&utm_source=newsletter-mtg


Nagrody

Nagroda Główna: Prezydenta Miasta Gdańska – 10 000 PLN brutto
Nagrody równorzędne:
Nagroda Bursztynowa Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników – 0,5 kg bursztynu
Nagroda Srebrna -1 kg srebra