Animatus. Edycja 2019

Międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej „Animatus”- edycja 2019.

Celem projektu realizowanego przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, we współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Instytutem Dizajnu w Kielcach oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach  jest poszukiwanie nowych form wyrazu w obszarze teatru lalek (także teatru lalek dla dorosłych) oraz wspieranie nowatorskich projektów scenograficznych.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie oryginalnego projektu lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej, przeznaczonej do wykorzystania w etiudzie teatralnej lub performansie.

Główna idea przedsięwzięcia to eksplorowanie teatralnej formy w konfrontacji z rozwojem nowych technologii i różnorodnych koncepcji estetycznych, tak więc konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Do udziału w konkursie zapraszamy pełnoletnich twórców różnych dziedzin plastycznych, sztuk wizualnych i teatralnych, którzy nie muszą być absolwentami szkół artystycznych.

Regulamin: https://www.teatrkubus.pl/sites/default/files/pliki/regulamin_konkursu_animatus_2019.pdf


Nagrody

Organizator gwarantuje trzem Laureatom Konkursu:

  • równorzędne nagrody o wartości 1 100 Euro,
  • nieodpłatne materiały do budowy lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej,
  • pomoc techniczną w postaci wykwalifikowanych pracowników pracowni lalkarskich Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz Instytutu Dizajnu w Kielcach,
  • konsultacje merytoryczne z wybranymi przez Organizatora scenografami i lalkarzami,
  • noclegi i wyżywienie przez okres realizacji projektu w Kielcach.