KONKURS NA KONCEPCJĘ ARANŻACJI LOBBY GALERII SZTUKI

Krupa Gallery – nowo powstająca galeria sztuki współczesnej we Wrocławiu – zaprasza do udziału w konkursie na artystyczną aranżację przestrzeni wnętrza lobby – przestrzeni wejścia go galerii.

Zadaniem jest opracowanie koncepcji artystycznej aranżacji lobby galerii Krupa Gallery we Wrocławiu. Galeria jest otwartym i ogólnodostępnym miejscem żywego doświadczania nowej wizji polskiej sztuki współczesnej. Powstaje w środku Europy, w miejscu łączącym eksperymentalne tradycje artystyczne Wschodu i Zachodu.

Najbardziej pożądany efekt w myśleniu o lobby oddaje cytat z „Teorii widzenia” Władysława Strzemińskiego: „dzięki rytmizacji, wtopieniu rytmów biologicznych w obraz widzianego świata – wyczuwamy obecność, żywego, pulsującego, oddychającego, reagującego człowieka w oglądanym świecie„. Awangardowe idee Strzemińskiego i Katarzyny Kobro są inspiracją dla całości projektu. Dlatego do kształtowania zapraszającej do środka przestrzeni lobby poszukujemy artysty – wizjonera, który wykorzystując różne środki i techniki wyrazu pomoże nam stworzyć wyjątkowe i nieoczekiwane miejsce dla sztuki. Takie, które wciągnie zwiedzającego w grę z przemianą, zaoferuje niezwykłe przeżycia i skłoni do refleksji. Pragniemy by lobby, które łączy trójpoziomową galerię na wrocławskim Rynku 27/28 stało się dynamiczną wizytówką nowego miejsca na międzynarodowej mapie sztuki.

Termin nadsyłania prac:
do 16 października 2018

Regulamin i materiały:
https://drive.google.com/drive/folders/1kbnIdzsyPdc7SKUw4KtbqagnH2spbnmC?ogsrc=32

 


Nagrody

I miejsce – 8 000 zł